Skocz do zawartości
Forum

Skrócenie cyklu


Gość Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

biorę tabletki antykoncepcyjne Mercilon. Niestety przy zamieszaniu związanym z wyjazdem zgubiłam opakowanie. W domu miałam inne (tej samej firmy) z paroma tabletkami, które mi zostały, kiedy musiałam przerwać przyjmowanie z powodu problemów.

Niestety nie wiem, czy uda mi się umówić w tym czasie do lekarza po receptę na kolejne opakowanie. Czy mogę zrobić przerwę 7-dniową 3 dni wcześniej (18 dzień cyklu) i po 7 dniach przyjąć normalnie kolejne opakowanie?
Nie chciałabym brać brakujących 3 tabletek z nowego opakowania (każde opakowanie byłoby przerywane, co by wprowadziło niepotrzebne zamieszanie).

Wyczytałam, że skrócenie cyklu może wpłynąć na zachowanie zabezpieczenia, w jakim stopniu? Czy musiałabym używać dodatkowego zabezpieczenia przez cały kolejny cykl, czy taka zmiana nie ma aż tak znaczącego wpływu?
Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam!
Może Pani zarówno dokończyć 21 dniowy cykl przyjmowania tabletek tym samym preparatem z innego opakowania jak również zrobić wcześniejszą przerwę w przyjmowaniu tabletek. Oba rozwiązania nie powinny wpłynąć na skuteczność antykoncepcyjną. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość zestresowana1234

Witam mam pytanie na temt miesiaczki.Mije cykle zawsze byly po 28 dni i okres trwal 6 dni w tym 4 byly bardziejj obfite a 2 mniej.W listopadzie dostalam okres w 26 dniu cyklu i trwal 5 dni i byl malo obfity a w grudniu dostalam w 27 dniu cyklu i trwal tylko 4 dni i pierwsze 2 dni byly bardziej obfite.Czy to mozę być spowodowane schudnieciem bo schudlam 6 kg ostatnio?Czy to może być ciąza bo jakies 6 tyg temu chlopak dotykal mnie penisem z preejakulatem po wargach sromowych ale zadnego stosunku ani wytrysku do srodka nie bylo? Pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Gość zestresowana12345

Witam mam pytanie na temat miesiaczki.Mije cykle zawsze byly po 28 dni i okres trwal 6 dni w tym 4 byly bardziejj obfite a 2 mniej.W listopadzie dostalam okres w 26 dniu cyklu i trwal 5 dni i byl malo obfity a w grudniu dostalam w 27 dniu cyklu i trwal tylko 4 dni i pierwsze 2 dni byly bardziej obfite.Czy to mozę być spowodowane schudnieciem bo schudlam 6 kg ostatnio?Czy to może być ciąza bo jakies 6 tyg temu chlopak dotykal mnie penisem z preejakulatem po wargach sromowych ale zadnego stosunku ani wytrysku do srodka nie bylo? Pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Gość zestresowana12345

angela325
Skoro nie było stosunku to nie będzie ciąży.

no nie było ale jednak się boje chociaż miałam okres ale on był rozregulowany w porównaniu do tych co mialam zawsze to moze byc ti spowodowane schudnięciem?

Odnośnik do komentarza

Nie masz sie co stresowac, gdyby szlo zajsc w ciaze poprzez samo dotykanie stron zewnetrznych narzadow kobiecych to by byla za prosta sprawa. ;) aby zaplodnic kobiete plemniki musza dostac sie do srodka a jak piszesz twoj partner nie wszedl do srodka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...