Skocz do zawartości
Forum

Bolesna miesiączka i plamienia


Gość martynak22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, często mam bardzo silne bóle w pierwszym dniu miesiączki - uderzenia gorąca, zimny pot, cała się trzęsę i ledwo stoję na nogach bo są jak z waty, bierze mnie na wymioty i oczywiście towarzyszy temu mocny ból podbrzusza i dolnej partii pleców. Nie przyjmuję żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Czy to aby na pewno normalne podczas miesiączki żeby organizm aż tak reagował? Niestety z powodu pracy i uczelni nie mogę sobie pozwolić na pójście do domu i odpoczynek, ale po prostu w takiej sytuacji padam roztrzęsiona, wycieńczona i mokra na podłogę i boję się, że znowu czeka mnie to za miesiąc. Dodam, że z 2 miesiące temu prawie przez cały miesiąc plamiłam na brązowo - na początku było to dosyć mocne,ciemne plamienie i z czasem stawało się coraz mniejsze aż zniknęło. Ostatnio dzień przed "prawdziwą" miesiączką jak zawsze poleciało trochę krwi a przy tym odrobinka brązowej, jasnej wydzieliny. O co tu chodzi, co to może być? Jakie badania trzeba wykonać i czy ginekolog bada od razu na miejscu czy trzeba mieć jakieś skierowania? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Chciałabym jeszcze dodać, że jak nigdy ok. tydzień-2tyg przed tą ostatnią miesiączką pobolewało mnie lekko podbrzusze, króciutko z 5-15minut, tak raz na dwa dni. Ciągle myślałam, że o, pewnie jutro dostanę miesiączkę, bo już zaczyna boleć i w tym przekonaniu czekałam tak z 2tygodnie. Czy to mogą byc jakieś problemy z hormonami?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zacznę od tego, że mam 25 lat, moje cykle są regularne i trwają 26 dni. Miesiączka zwykle trwa 3 dni (krwawienia są obfite), a pozostałe dwa - trzy dni to plamienia. Ostatnia miesiączka wypadła również regularnie ( w spodziewanym dniu), z tym że trwała tylko 1 dzień, drugiego pojawiły się zanikające plamienia. Pierwszego dnia przypominała bardziej śluz połączony z fragmentami czysto czerwonej krwi. W pierwszych 4 godzinach odczuwałam ból, a do tego ogromne osłabienie (oblewał mnie zimny pot, byłam blada, trzęsły mi się ręce, ogólnie brak sił, miałam wrażenie, że będę mdlała). Ból miną po zażyciu paracetamolu. Nie mogę powiedzieć, że był niezwykle dokuczliwy, ponieważ zazwyczaj boli mnie mocniej i mogę normalnie funkcjonować. Teraz, trzeci dzień po odczuwam chwilowe lekkie pobolewanie brzucha i krótkie leciusieńkie ukłucia w okolicy jajników. Nie przyjmuję tabletek antykoncepcyjnych. Dodam, że ciąży nie mogę wykluczyć. Współżyję z moim narzeczonym, zabezpieczamy się, ale zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo. Testu ciążowego nie robiłam. Moje pytanie jest następujące: czy to może być choroba, czy ciąża? Czy czas już się martwić i udać się do lekarza? Najbardziej obawiam się tego pierwszego. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

~vo1
Witam,
Zacznę od tego, że mam 25 lat, moje cykle są regularne i trwają 26 dni. Miesiączka zwykle trwa 3 dni (krwawienia są obfite), a pozostałe dwa - trzy dni to plamienia. Ostatnia miesiączka wypadła również regularnie ( w spodziewanym dniu), z tym że trwała tylko 1 dzień, drugiego pojawiły się zanikające plamienia. Pierwszego dnia przypominała bardziej śluz połączony z fragmentami czysto czerwonej krwi. W pierwszych 4 godzinach odczuwałam ból, a do tego ogromne osłabienie (oblewał mnie zimny pot, byłam blada, trzęsły mi się ręce, ogólnie brak sił, miałam wrażenie, że będę mdlała). Ból miną po zażyciu paracetamolu. Nie mogę powiedzieć, że był niezwykle dokuczliwy, ponieważ zazwyczaj boli mnie mocniej i mogę normalnie funkcjonować. Teraz, trzeci dzień po odczuwam chwilowe lekkie pobolewanie brzucha i krótkie leciusieńkie ukłucia w okolicy jajników. Nie przyjmuję tabletek antykoncepcyjnych. Dodam, że ciąży nie mogę wykluczyć. Współżyję z moim narzeczonym, zabezpieczamy się, ale zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo. Testu ciążowego nie robiłam. Moje pytanie jest następujące: czy to może być choroba, czy ciąża? Czy czas już się martwić i udać się do lekarza? Najbardziej obawiam się tego pierwszego. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie jestem w stanie wskazać konkretnej przyczyny opisanych przez Panią dolegliwości. Teoretycznie taka krótsza i mniej obfita miesiączka może być wynikiem:
1. fizjologii - proszę bowiem pamiętać, że nie każda miesiączka musi być taka sama,
2. ciąży - zdecydowanie proszę zatem wykonać test ciążowy,
3. patologii układu rodnego.
Przede wszystkim proszę zatem wykonać test. Bez względu jednak na wynik proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...