Skocz do zawartości
Forum

Dziecko nie naśladuje zachowań rodziców


Gość Yvonneee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo się martwię, mój synek skończył 12 m-cy i wykazuje kilka niepokoojacych cech. Otóż jak na razie nie naślauje naszych zachowań, nie wskazuje paluszkiem, nie dzieli uwagi, od zawsze nie lubi się przytulać. Krzyczy i pręży się przy ubieraniu. Zabawkami stuka o ziemię lub rzuca na podłogę. Czasem lekko się kiwa lub stuka główkę, nie jest to częste i mocne ale niepokoi. Wydaje nam się że ma kontakt wzrokowy, patrzy na nas jak wolamy po imieniu czy mówiemy nie wolno, zostaw, że reaguje na imię, na pewno b. dobrze słyszy, uśmiecha się w sytuacjach społ. Kilka razy wskazal kaczkę w książce, oddał coś do ręki na polecenie. Nie boi obcych, dobrze sypia i jada.
Do kiedy dziecko ma maksymalnie czas na zdobycie w/w umiejętności, czy to może być coś innego, jakieś opóźnienia rozwojowe? Jesteśmy zapisani do kilku spec. na koniec X w tym komisję, ale do tego czasu cięzko mi będzie wytrzymać. Chcę wiedzieć na co raczej się nastawiać.

Odnośnik do komentarza

Ivonneee, nikt nie odpowiedział, bo byc moze nikt nie zna odpowiedzi, a nie chcą pisac głupot. Jak dla mnie to tez sytuacja jest dość skomplikowana, bo nie widze Twojego dziecka na codzień, a sam opis nie jest wystarczający do zdiagnozowania czy cos jest nie tak. Mysle, ze tak na prawde nie ma okreslonych ram czasowych do kiedy dziecko ma zdobyc okreslone umiejetnosci. Jedyne co mnie niepokoi w zachowaniu Twojego dziecka to to, ze nie lubi sie przytulac. Poza tym to widze elementy buntu i chec pokazania własnego zdania przez dziecko. Sama mam synka i przerabiałam większosc opisanych sytuacji, łącznie z uderzaniem główka o podłoge. To sa elementy autoagresji. Ja z czasem przestałam na to reagowac i młody widząc, ze nic tym nie wskóra, przestaje.
Mysle, ze wszystko powinno byc ok, chłopcy rozwijaja sie troszke wolniej. Ale to bardzo dobrze, że jestes czujna i sprawdzasz soje obawy u specjalistów. Daj znac co powiedzieli lekarze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odp. ale wiele z Was jest matkami i na pewno pamiętacie kiedy Wasze dzieci zobyły takie umiejętnosci. Mnie właśnie o takie szczegóły chodzi żeby porównać lub dostać odp. od eksperta do kiedy dziecko zdobywa te umiejętności. Zadręczam sie tym codziennie, a jest mi bradzo cięzko bo sama mam problemy z nerwicą lękową i depresją, zaczęłam niedawno brać leki. Od męża nie mam zbyt wielkiego wsparcia :( kwituje jednym zdaniem, albo się nie przejmuje, ja tak nie potrafię a wszystko jest na mojej głowie i już nie daję rady.

Odnośnik do komentarza

Witaj....ciężko mi coś ci doradzić,bo nie widzę twojego malucha....ale ja mam podobne problemy z moją córcią,ma już 22mies.i też się nie słucha,rzadko się zdaża żeby wykonała jakieś polecenie,nie lubi słuchać jak jej coś czytam,nie chce uczyć się malować,nie chce pokazać gdzie jest nosek,oczka itp.,buntuje się na każdym kroku histeria,tupanie,uczy się tego co ona chce,naśladuję mnie we wszystkim,a jak ja ją chce czegoś nauczyć to nie chce,jest małą przylepką.....też mnie to niepokoiło,ale widzę że to bunt....od września chodzi do żłobka i tam jest wszystko ok.,panie bardzo ją chwalą i dość szybko się przystosowała...pewnie nie zaszkodzi przebadać dziecko przez psychologa,jedynie co niepokoi mnie u twojego malucha to to,że nie lubi się przytulać i uderza główką.....Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...