Skocz do zawartości
Forum

Utrzymujące się swędzenie przy leczeniu grzybicy pochwy


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie antybiotykoterapii, oczywiście dostałam grzybicy pochwy. Dziś jest piątek, od pon-środy brałam flukonazol 100mg raz dziennie przez te 3 dni dodatkowo klotrimazol w maści, po 5 dniach nadal czuje swędzenie, czy to oznacza że ten lek przeciwgrzybiczy nie zadziałał czy może objawy występują jeszcze tak długo po podaniu leku? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ja tak samo twierdzę, że lek nie zadziałał, może dodatkowo lepiej by było, gdybyś dostała też globulki miejscowe (dopochwowo) i probiotyki typu lacibios femina (możesz sama kupić w aptece). A wogóle to najlepiej jakbyś zrobiła posiew i żeby lekarz dobrał leki według antybiogramu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Niestety dziewczyny mają racje, powinnaś ponownie pójść do ginekologa. Grzybicę jest bardzo trudno wyleczyć. Ja ostatnio męczyłam się 7 miesięcy z nawracającą infekcją grzybiczą. Stosowałam kilka leków dopochwowych i nawet orungal w dwóch seriach zażywałam. Ograniczyłam cukier, alkohol, białe pieczywo, zakładałam tylko bawełnianą bieliznę, całe majtki – żadnych stringów. Myłam się płynem do higieny intymnej i zakładałam dopochwowo invag z bakteriami mlekowymi. Już po drugiej globulce odczułam dużą ulgę, a swędzenie znacznie się zmniejszyło. Teraz stosuję go profilaktycznie – nie chciałabym jeszcze raz prze to wszystko przechodzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...