Skocz do zawartości
Forum

Błona dziewicza


Gość Madziaaa18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madziaaa18

Witam. Mam dość intymny problem, który mnie dręczy i nie daje spokoju..Dotyczy właśnie błony dziewiczej. Z tego co mi wiadomo błona może być różnie zbudowana ( mieć różny kształt, być cieńsza lub grubsza). A jedyną nieprawidłowością jest jeśli całkiem zarasta wejście do pochwy i uniemożliwia choćby wydostawanie się krwi miesiączkowej. Zastanawiam się czy moja błona nie jest jednak zbyt gruba. Jeszcze jako tako stosunku nie odbyłam, planuję go właśnie ale się boję, że nie wytrzymam bólu. Moja błona jest już chyba dość rozciągnięta ( przez pieszczoty) tak, że jeśli zachaczy się przy wyciągania tamponu to widać ją na zewnątrz ( jest w kształcie podłużnego paseczka, dość grubego) i wtedy strasznie boli...Ona tak jakby dzieli wejście na pół. Szukałam informacji na ten temat, jednak niewiele znalazłam i w sumie nigdzie nie było odpowiedzi na moje pytania. Byłam już na wizycie u ginekologa i nie wspomniał nic o mojej błonie, wgl o niczym nie wspominał, powiedział, że wszystko wygląda w porządku. Tylko, że ja chciałabym zacząć współżyć ale strasznie sie boje, że bedzie bardzo bolało, że nie wytrzymam... Gdzieś przeczytałam, że może być konieczne nadcięcie chirurgiczne błony. Nie chciałabym niczego takiego robić...Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem, czy słyszał coś i mógł cokolwiek sensownego na ten temat napisać ? Jak mogłabym spytać ginekologa na następnej wizycie o moje obawy ?

Odnośnik do komentarza
Gość Madziaaa18

Mógłby Pan teraz chociaż coś napisać na ten temat ? Niedługo mam wizytę u ginekologa i chciałabym mu przedstawić ten problem, przy okazji badania. Ale chciałabym wiedzieć cokolwiek więcej zanim go spytam, no i nie wiem w jaki sposób tą rozmowe zacząć.

Odnośnik do komentarza

Kobitko... ja ty ją widzisz to ja nie wiem jak ona musi być bardzo rozciągnięta. A rozciągnięta to jest przez stosowanie tamponu a nie pieszczoty. Czy podczas pieszczot boli cię jeśli Twój chłopak włoży tam palca?
Nie bój sie że będzie boleć bo nie każda to boli. Póki nie spróbujesz to tak naprawdę się nie dowiesz, kwestia tylko tego abyś się nie spinała bo będzie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdarza się tak, że błona dziewicza jest zgrubiała i nie jest możliwe przerwanie jej członkiem podczas penetracji. W takiej sytuacji mogą występować również dolegliwości bólowe. Najlepiej żeby budowę błony dziewiczej ocenił specjalista ginekolog podczas badania. Nie należy krępować się rozmowy z lekarzem. Najlepiej powiedzieć wprost o wszystkich obawach.

Odnośnik do komentarza
Gość gosc111111

Ostatnio z moim chłopakiem "przeżyliśmy nasz pierwszy raz". Z tym że nie wiem czy przebił mi błonę. Moje pytania. Mniej więcej gdzie znajduje się błona dziewicza, tzn. czy od razu po włożeniu została przebita? Można w jakiś sposób poznać, że jest ona przebita, tzn. czy można to jakkolwiek sprawdzić? Czy jest możliwość, że po przebiciu może NIE lecieć krew?
Dodam jeszcze, że przed stosunkiem miałam problem z włożeniem kawałka palca, a teraz mogę wsadzić go całego...
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

nie zawsze po przebiciu musi leciec krew, u kazdej kobiety wyglada to inaczej, niektore krwawily a niektore wogle nie krwawia. Niektorym prebicie sprawia bol a niektorym nie. Sadze ze blona zostala przebita, ale sprawdzic to najlepiej moze tylko lekarz. Zreszta czy to takie wazne? Stosunek odbylas wiec pierwszy raz masz za soba :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...