Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu i negatywne wyniki testu ciążowego


Gość Liska

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnią miesiączkę miałam 14.08.2012, dzisiaj jest 25.09. a ja nadal nie mam okresu. Ostatni raz kochałam się z mężem 09.09. Zrobiłam 2 testy ciążowe (jeden 21.09, a drugi 24.09. z porannego moczu) i oba były negatywne. Gdybym zaszła w ciążę to test musiałby to chyba wykazać. To chyba niemożliwe, żeby oba testy dały błędny wynik. W marcu tego roku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i miałam mniej więcej regularne miesiączki, co ok 30-32 dni. Dzisiaj mija 43 dni od ostatniej miesiączki, jeszcze nigdy tak długo mi się nie spóźniała...

Odnośnik do komentarza

Test z krwi mam w planach, być może nawet w tym tygodniu. Chociaż myślałam, żeby jeszcze zrobić trzeci test (do trzech razy sztuka ;)), np w piątek. Jeśli po raz kolejny wyjdzie negatywny to w poniedziałek zrobię z krwi. I zapiszę się do lekarza, oczywiście będę musiała prywatnie, bo na NFZ zapisy są na listopad :/
Próbuję sobie tłumaczyć, że to niemożliwe, żeby 2 testy dały błędny wynik, tym bardziej robione 2 tygodnie po ewentualnym zapłodnieniu.

Odnośnik do komentarza
Gość magdalena

Witam,
Juz sama nie wiem coz mam poczac , moje cykle sa regularne 21dni- i spoznia mi sie okres juz 4 dni.Ostatni okres mialam 17marca a owulacje 27marca(monitoruje plodne dni za pomoca clearblue fertility monitor).Pobolewaja mnie piersi ale oprocz spozniajacej sie miesiaczki i pobolewania piersi nie mam innych oznak wczesnej ciazy.Dodam ze zrobilam 2 testy ciazowe(10mIU) wynik negatywny.
czy moge byc w ciazy?i kiedy powinnam wykonac nastepny test ciazowy jesli hormon hcg jest byc moze wciaz maly?prosze o odpowiedz.
Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Gość karolinus

Witaj. Mialam podobny problem rowniez regularne cykle jednak pewnego miesiaca @zaczal spozniac mi sie 10dni zrobilam testy jednak byly negatywne i w moim przypadku byla to torbiel. Czasem miesiaczka moze sie przesunac a bol piersi moze byc objawem ze sie zbliza. Poczekaj pare dni jesli sie nie pojawi zrob test i zgls sie do ginekologa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość madziam123

Witam, spóźnia mi się okres dosyć długo a około 2 lat miałam regularne cykle zazwyczaj 28-29 dniowe. Ostatni okres miałam 6.03 , czyli kolejny powinnam dostać 3.04 ale jest 10.04 i do tej pory nic. Zrobiłam 2 testy ciążowe (6 i 7.04) oba negatywne. Następnego dnia (8.04 -34dc) beta HCG - wynik negatywny 0,1. Dodam ,że nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych (mój chłopak używał prezerwatyw) ani żadnych innych leków w tym okresie a stresować zaczęłam się dopiero gdy okres zaczął się spóźniać. Bez zabezpieczenia kochałam się 19 dc dlatego zrobiłam testy i bete. Co mi może dolegać? Czy to tylko stres?

Odnośnik do komentarza
Gość madziam123

Witam. karolinus obawiam się ,że mogę być w tej samej sytuacji co Ty... Cykle zawsze regularne od kilku lat. Ciąże już wykluczam bo zrobiłam 2 testy - negatywne i bete w 34 dc również negatywna, a okresu jak nie było tak nie ma a mam teraz 36dc -okres spóźnia mi się tydzień. Nie brałam ,żadnych tabletek, nie straciłam na wadze i nie stresowałam się dopóki nie zaczął mi się okres spóźniać a teraz się zastanawiam co mi jest...?

Odnośnik do komentarza
Gość annasienkiewicz

Witam. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Mój okres spóźnia się już 21 dzień. Przez ostatnie pół roku miesiączkowałam prawie idealnie (pierwszy dzień miesiąca). Wykonywałam 2 testy ciążowe - oba negatywne (tydzień po tygodniu). Nie zauważyłam objawów przed miesiączką, oprócz palącego bólu prawego jajnika. Pragnę dodać iż wcześniej zdarzał się ogromny ból jajnika. Proszę mi powiedzieć czy te dwa negatywne testy wykluczają ciąże, a brak miesiączki spowodowany jest jedynie zaburzeniami hormonalnymi.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli testy ciążowe były wykonane zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce to ciążę można wykluczyć z bardzo dużym prawdopodobieństwem. Przyczynami braku miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne, stres, infekcja, czy niewłaściwa dieta. W celu ustalenia przyczyny braku krwawienia należy udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...