Skocz do zawartości
Forum

Dziecko budzi się z płaczem w ciągu nocy


Gość poleczka11111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość poleczka11111

Witam, mam niespełna rocznego synka, od około 7 miesiąca zasypiał bez problemów sam, sielanka trwała niestety tylko dwa miesiące, gdyż coś mu się odwidziało i domaga się lulania, kołysania etc. Dodam, że jest dużym dzieckiem, więc usypianie go jest naprawde uciążliwe. Ale tak naprawde nie w tym problem, bo jestem w stanie to znieść. Moje pytanie dotyczy przerwania snu w nocy. Otóż, mały przeważnie zasypiał około 19 i i budził się 7, 8 rano, co jakiś czas ma problemy ze snem i się budzi kilkakrotnie w nocy z płaczem, czym to może być spowodowane. Biorę różne ewentualności pod uwagę: nieobecnośc taty i tęsknota za nim- wyjeżdża co dwa tygodnie na dwa tygodnie w delegację, ząbkowanie- ma spuchnięte dziąsełko i bardzo się ślini, choć w dzień w ogóle nie ma jakichkolwiek oznak w zachowaniu synka, że coś jest nie tak lub koszmary senne... A może tęskni za mną, ponieważ jesteśmy silnie związani emocjonalnie... Nie mam pojęcia co może być powodem tych nocnych pobudek, które wcześniej nie występowały, więc proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zazwyczaj problemy ze spaniem spowodowane są ząbkowaniem. Również gdy dziecko przebudza się w nocy i nie ma wokół niego bliskiej osoby reaguje płaczem. Proszę spróbować w ciągu dnia poprzez zabawę jak najbardziej zmęczyć synka a na dwie godziny przed snem uspokajać go. Należy wprowadzić codzienny wieczorny rytuał kąpieli i szykowania do snu. W czasie gdy tata jest w domu niech on wstaje w nocy do synka. Z ząbkowaniem proszę się zgłosić do pediatry w celu dobrania odpowiednich środków łagodzących.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...