Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja badań hormonalnych przy staraniach o dziecko


Gość anuuula33

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM OD 5 LAT STARAM SIE O DZIECKO BEZSKUTECZNIE PROSZE O INTERPRETACJE MOICH WYNIKOW HORMONALNYCH.
TEST Z GLUKOZA 75G PO
HOMA-IR 1.19
INSULINA 5.7 uU/ML
INSULINA 0--5,7 GLUKOZA 85MG/DL
60MIN INS-49,7 GLUK-125
120MIN 20 GLUKOZA 79
PRL PO MCP 0-55NG/ML 60MIN-282-120MIN-236
170H PO SYNACTYEMIE
0-0,5
30-3,1
60-4,1DHEAS
0-241,5
30-262,9
60-289,5
ACTH-214,0 PG/ML
WSZYSTKO INNE W NORMIE , BLAGAM O INTERPRETACJE
DZIEKUJE ANNA

Odnośnik do komentarza
Gość kkeennaa

Witam! Mam 30 lat i od 2 lat staramy się z mężem o dziecko...niestety bez pozytywnego skutku. Dotychczasowa pani ginekolog po 3 latach regularnych wizyt stwierdziła, że chyba najwyższa pora udać się do specjalisty. Jestem po usunięciu jednego jajnika - drugi był również operowany (torbiele). W przeciągu 3 lat na jajniku dwa razy robiła mi się torbiel, ktora na ogół po luteinie znikała. Wizytę u lekarza w klinice mam dopiero za miesiąc - ale na własną rękę (lekarka broniła się przed wypisaniem skierowania na badania...)zrobiłam badanie hormonów. Oto wyniki : w 5 dniu cyklu - estradiol - 144 pg/ml ; LH - 5,35 mIU/ml ; FSH - 7,49 mIU/ml. W 21 dniu cyklu - progesteron - 7,79 ng/ml; prolaktyna - 18,42 ng/ml; testosteron - 0,83 ng/dl i TSH - 2,11 uIU/ml. Prosiłabym o interpretację tych wynikow - choć w Internecie znalazłam wiele norm to jakoś nie potrafię jednak stwierdzić czy jest dobrze czy źle. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~marekq
witam odebrałam dzisiaj wyniki prolaktyna 16,7 ng/ml, prolaktyna po MTC 199,4ng/ml, E2-estradiol 50pg/ml, Fsh 3,7 mlU/ml.czy te wyniki sa w normie

Witam!
Podana wartość prolaktyny po obciążeniu MTC wskazuje na hiperprolaktynemię czynnościową. A propos estradiolu i FSH to niestety nie napisała Pani w jakim dniu cyklu było wykonane badanie. Jeśli 3 dnia cyklu, to wyniki te są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...