Skocz do zawartości
Forum

Spóźniający się okres po leczeniu wysokiej prolaktyny


Gość go...19

Rekomendowane odpowiedzi

Dziendobry,
Od wrzesnia 2011 roku staramy sie z mezem o dziecko, w kwietniu 2012 udalam sie prywatnie do ginekologa by sprawdzil czy wszstko jest w pozadku bo nie zachodze w upragniona ciaze! Lekarz zrobil wywiad srodowiskowy , wiec opowiedzialam ze w sumie moje okresy nigdy nie byly regularne, zawsze sie spoznialy badz przychodzily wczesniej (lecz zadziej w ta srone). Nastepnie zostalo wykonane badanie, dowiedzialam sie ze mam tyłozgiecie macicy, co nie powinno utrudniac zajscia w ciaze, oraz policystyczne jajniki(mam zbyt duzo pecherzykow w jajnikach i zaden z nich nie moze dojrzec i wyjsc, wiec prawdopodobnie mam puste owulacje). Lekarz poprosil zebym sprawdzila prolaktyne i wtedy zaleznie od wyniku przepisze leczenie. Okazalo sie ze mam podwyzszona prolaktyne do 34, a noram jest do 24 , wiec lekarz stwiedzil ze mam hiperprolaktymenie i przepisal mi leczenie na pol roku(na tak dlugo poniewaz jestem za granica i co pol roku jestem w polsce) dostalm bromergon , 1tabl przed spaniem, oraz cyclo-progynova od 5 dnia okresu, oraz kwas foliowy. przez 3 miesiace bralam wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza, nastepnie poszlam zrobic tutaj wyniki(poniewaz mialam regularne miesiaczki co 30 dni!!!) okazalo sie ze wszystkie wyniki idealne a prol;aktyna spadla do9:D, wiec odstawilam leki w lipcu bo ten bromergon wplywal bardzo zle na moje samopoczucie. teraz przejde do rzeczy: ostatnia miesiaczke milam 8lipca, powinnam dostac kolejna 6 sierpnia ale nie przyszla? niewiem czy to dlatego ze odstawilam tak nagle leki, czy moze udalo mi sie zajsc w ciaze?dzis zrobilam rano test i byl negatywny:(. zastanawia mnie jednak fakt ze 02.08.12 poszlam siusiu i na papierze zobaczylam niteczke krwi z pomaranczowym sluzem, nie wiem czy tak wyglada owulacja czy cos innego, myslam ze to moze oktes sie rozkreci ale nic do dzis sie nie rozkreciłododam jeszce ze 30 lipca mialam pobierana krew zeby sprawdzic czy wystapila owulacja i w ten dzien jej nie stwierdzono:( nie wim jednak czy mozna okreslic ze byla czy dopiero bedzie? Słyszlam ze testyu nabardziej wiarygodne sa jak okres spoznia sie 2tyg,u mnie narazie to 6dni, moze tez poprzez branie lekow moj hrmon hcg potrzebuje wiecej czasu by wykazany zostal w tescie domowym na mocz? prosze o porade?bym zapomniala jak nie dostalam tego okresu w pon (06.08)to zaczelam brac bromergon znowu bo mysle ze jak nie ciaza to okres powinien przyjsc chociaz, ale nic narazie :( czy on pomoze?czy nie powinien juz mi wywolac okresu po 6 dniach brania?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze należy stwierdzić, że postąpiła Pani nieprawidłowo samodzielnie odstawiając bromergon. Terapia miała trwać na początek pół roku, zaś Pani odstawiła lek po 4 miesiącach bez konsultacji lekarskiej. Po drugie choruje Pani na PCOS, co wymaga terapii (podwyższona prolaktyna to tylko bardzo mała składowa tego zespołu). Być może zatem terapia bromergonem nie jest jednak najodpowiedniejsza. Zdecydowanie powinna mieć Pani wykonane bardziej szczegółowe badania w kierunku PCOS, a na ich podstawie powinna zostać dobrana terapia. Prawidłowa terapia najprawdopodobniej zaś pozwoli Pani uzyskać cykle owulacyjne i zajść w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...