Skocz do zawartości
Forum

Wymrożenie nadżerki a trudności w zajściu w ciążę


Gość za...04

Rekomendowane odpowiedzi

witam. postanowilam napisac poniewaz sytuacja w ktorej sie znajduje jest dla mnie nie jasna a opinie doktorow rozne i nie wiem kogo sluchac. mam 24 lata i w wieku 16 lat wykryto u mnie nadzerke. powiedziano mi ze nic sie z tym nie robi nalezy to jedynie kontrolowac. w wieku 21 lat 1szy raz mialam usg domaciczne poniewaz miesiaczki bardzo mi sie opoznialy. lekarz stwierdzil iz nadzerki nie ma i nie sadzi aby byla ale za to na jajniku mam torbiela. podczas kolejnych wizyt stwierdzono iz pecherzyki nie pekaja i tworza sie torbiele i ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze. wspolzyje od 3lat bez zabezpieczenia i faktycznie ciazy nie ma.podczas ostatniej wizyty lekarz stwierdzil u mnie duza nadzerke, polecil mi wymrozenie jej. dodam iz cytologia jest dobra. powiedzial rowniez ze tworzy mi sie torbiel za torbielem. jeden znika, pojawia sie drugi. raz na prawym jajniku, raz na lewym.dodal ze jezeli chcialabym miec dzieci to w ciagu 2 lat musze podjac leczenie poniewaz pozniej moze byc za pozno. w zwiazku z powyzsza sytuacja kieruje do panstwa kilka pytan: 1, wielu lekarzy do ktorych dzwonilam odradzalo mi wymrazanie nadzerki gdyz jeszcze nie rodzilam. moj lekarz jednak mowi ze mam ja dlugo i jest duza wiec nie powinnam czekac. co powinnam zrobic? obawiam sie ze moze przejsc w raka jezeli jej nie wymroze. 2. czy wymrozenie nadzerki utrudnia pozniejsze zajscie w ciaze? slyszalam ze powstale blizny na szyjce macicy moga utrudniac. 3.w zwiazku z torbielami czy to prawda ze jezeli nie zdecyduje sie na dziecko w ciagu 2lat moze nie byc dla mnie szansy? 4.czy jezeli podejme leczenie hormonalne, urodze dziecko, problem powroci czy moze byc tak ze zniknie?lekarz twierdzi ze jezeli mi sie uda to bedzie to chwilowe oszukanie natury po czym problem powroci. 5.czuje sie ospala, ciagle zmeczona bez energii czy to moze byc skutkiem problemow z hormonami? dziekuje i prosze o odpowiedzi mam nadzieje ze pomoga mi to zrozumiec.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
- wymrażanie nadżerek to dość prymitywna metoda, która po której rana na szyjce kiepsko się goi. Jeżeli jednak ta nadżerka rzeczywiście jest tak duża można ją usunąć za pomocą innych metod - dość skuteczny jest na przykład preparat Solcogyn. Nie powoduje on powstania blizn.
- powstanie blizny na szyjce generalnie nie utrudnia zajścia w ciążę, ale może stanowić podczas trwania ciąży.
- wskazanie tych 2 lat jako decydujących to dość śmiała diagnoza. Warto dokładniej zdiagnozować te torbiele, określić ich przyczynę, itd.
- opisane objawy rzeczywiście mogą mieć związek z hormonami - warto je zbadać. Przy okazji proszę sprawdzić czy nie ma Pani przypadkiem anemii lub problemów z tarczycą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...