Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne pocenie się przy menopauzie


Gość agata740806

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agata740806

Witam,moj problem polega na tym iż od 36 roku zycia zaczeły sie problemy z okresem,obecnie mam 38lat i od roku nie mam juz okresu. robiłam badania hormonalne i niestety wykazały menopauze,byłam u ginekologa ktory przepisał mi antykoncepcje w postacji tabletek ale bałam sie ich brac poniewz po tym sie tyje a ja juz waze 90kg,do tego palę. Biore leki antydepresyjne poniewaz choruje od 8 lat na agorafobie,nerwica lekowa.Najbardziej co mnie meczy to nie uderzenia goraca bo to juz tez przerabiałam tylko poty na całej twarzy,najbardziej krepuje mnie to gdy np. wchodze do urzedu wypełniam jakis kwit a tu leje sie po twarzy,juz nie wspomne jak jest jakis wysilek fizyczny.Co ja moge z tym zrobić by ustapiły i w koncu miec slucha twarz? i czy to ze przekwitam w ty wieku może spowodowac ze "szybciej umre?"

Odnośnik do komentarza

Menopauza na pewno nie jest miłym przeżyciem dla kobiety. Wiem o tym, bo mama bardzo narzekała a my w domu nie wiedzieliśmy jak jej pomóc. Objawy menopauzy są męczące i może spróbuj wziąć coś co je złagodzi? Może to co ja znam: Femiflavon? To kombinacja substancji naturalnych i witamin zalecanych dla kobiet przechodzących menopauzę, więc na pewno ulży Ci ją przejść.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Oczywiście wcześniejsze przekwitanie nie ma związku z długością życia. Bardziej papierosy... Proszę zacząć przyjmować preparaty hormonalne, które przepisał Pani lekarz. Powinno to znacznie złagodzić dokuczliwe objawy i zahamować ewentualne pojawianie się kolejnych. Wpłyną one również pozytywnie na nastrój i objawy psychiczne, które Pani dokuczają. Przedwczesna menopauza jest chorobą, którą powinna zacząć Pani leczyć przepisanymi przez lekarza preparatami.

Jeśli jeszcze Pani nie próbowała, polecam udać się na psychoterapię poznawczo-behawioralną, która będzie bardzo pomocna zarówno przy nerwicy lękowej jak i da więcej siły do odchudzania się. Gorąco zachęcam również do rozstania się z nałogiem.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość mrskinia

Hej, a próbowałyście tabletki kudzu? Wierzycie w ogóle, że zioła mają jakąś moc w tym okresie? To jest właśnie jakieś zioło, które podobno jest zbawienne w okresie menopauzy... zobacz, w sumie cena nie jest wygórowana, ale sama nie wiem. Chętnie bym się dowiedziała czy macie jakieś doświadczenia z takim preparatem? Podobno nawet w odchudzaniu pomaga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...