Skocz do zawartości
Forum

Podjadanie raz w tygodniu przy cukrzycy typu 2


Gość ADEK19

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat, i od 1 roku choruje na cukrzyce 2 typu. 2 lata temu ważyłem 112kg ale bardzo intensywne treningi kulturystyczne połączone ze ścisłą dieta doprowadziły mnie do wagi 79kg. Poziom cukru utrzymuje mi się (na czczo poniżej 100 przed posiłkiem 50-80, po posiłku 60-115) przez 6 dni w tyg. trzymam dietę (wysokojakościową) trenuje na siłowni i przyjmuję insulinę (humalog 3j do każdego posiłku i humulin N 6j na noc) Moje pytanie jest następujące, czy raz w tygodniu np. niedziele mogę sobie pozwolić na "podjadanie" (słodycze, normalny obiadek domowy, może piwko)? dodam że czuje się świetnie a od ludzi którzy profesjonalnie zajmują się tym sportem słyszałem że to nawet wskazane ponieważ oszukuje to przemianę materii.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę by to odnosiło się do całego środowiska lekarskiego, ale za każdym razem gdy idę do lekarza mam wrażenie że to ja mam większe pojecie na temat tej choroby niż on. A gdy spytałem go o to, powiedział że powinienem poszukać lekarza specjalisty. Niestety w moim mieście (Częstochowa) jest to niezwykle trudne żeby nie powiedzieć niewykonalne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...