Skocz do zawartości
Forum

Brak pęcherzyka ciążowego w USG dopochwowym


Gość eu...ey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. Trzy tygodnie temu miałam wizytę u ginekologa. Chciałam się dowiedzieć co jest ze mną nie tak, ponieważ miesiączkuję od 13 roku zycia, jednak co trzy miesiące (jakby cykl 92-dniowy). Ostatnią miesiączkę miałam pod koniec czerwca i ostatniego dnia współżyłam do końca bez zabezpieczenia. Moją uwagę przed wizytą u ginekologa zwróciły zatem dolegliwości takie jak nudności, osłabienie, senność, powiększenie, ból i swędzenie piersi, lekkie brązowe plamienie. Zrobiłam dwa testy, które wyszły pozytywne, jednak kreski były blade. Na zwykłym USG lekarz dostrzegł pęcherzyk w macicy. Zostałam umówiona na wtorek (2 tygodnie później) na wizytę kontrolną, która miała potwierdzić ciążę, jednak poszłam do innego ginekolga kilka dni przed nią - USG dopochwowe nie pokazało żądnego pęcherzyka. Zrobiłam dwa kolejne testy wyszły negatywne. Dzień po tej wizycie dostałam okres, jednak bez dolegliwości bólowych, które zawsze mi towarzyszyły. Czy poroniłam? Wciąż odczuwam ogromną senność, piersi są powiększone i bolą, sutki przybrały ciemniejszą barwę i odczuwam ogromną niechęć do papierosów. Co stało się z pęcherzykiem? Czy możliwe, że zaszła pomyłka?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając najpierw na Pani ostatnie pytanie oczywiście mogła zajść pomyłka. USG przezbrzuszne jest bowiem bardzo mało dokładne jeśli chodzi o ocenę ciąży. USG dopochwowe jest jednak wiarygodne. A zatem jeśli ma Pani miesiączkę, testy i wynik USG są negatywne oznacza to, że nie jest Pani w ciąży. Opisane objawy mogą być także objawami zaburzeń hormonalnych, a nie tylko ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...