Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność połączenia prezerwatywy i tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pannaktos22

jak dla mnie tabletki to rozwalanie gospodarki hormonalnej na wlasne zyczenie ale co kto lubi...
gumki z kolei... coz, moi dotychczasowi partnerzy mieli problem ze wzwodem wtedy. zdecydowanie lepiej wiec bez.
moze wyda Ci sie to dziwne ale jedyna moja antykoncepcja jest uwazne obserwowanie sie i powstrzymanie od seksu w dniach plodnych. Po kilku latach dosc intensywnego zycia lozkowego nie zaszlam w ciaze i nie stresuje sie ze zajde wiec naprawde dziala :) warunek: regularne miesiaczki (co do 2-3 dni i BARDZO DOKLADNA znajomosc tematu cyklu kobiecego.
Acha, no i jak bez gumek to oczywiscie tylko ze stalym partnerem i najepiej przebadanym zeby miec 100% gwarancji ze nie zlapiesz jakiegos syfa ;p

Odnośnik do komentarza

Do tych metod wcale nie trzeba miesiączkować regularnie, tylko trzeba codziennie notować, obserwować śluz, mierzyć temperaturę i nabrać trochę wprawy. Ja korzystam też z tej metody (w cyklach różnice sa nawet do 10 dni na skali roku) bo w sumie zgadzam się z argumentami koleżanki wyżej. Na tabletki nikt mnie nie namówi, a od gumek dostałam uczulenia. Ale to nie na temat

Wracając do tematu to wystarczy że się zabezpieczysz jedną z tych metod. Z jednej strony nie ma po co się truć tabletkami skoro chcesz używać gumek a z drugiej jak się boisz gumek to sama tabletka wystarczy i jest skuteczna, jak się przestrzega zaleceń. Łączenie tych dwóch metod też nie da stu procent. Jak masz być tą pechową która trafi w ten 0,01% który zachodzi przy antykoncepcji hormonalnej to równie dobrze możesz mieć tez takiego pecha że w tym czasie ci pęknie guma. to już takie trochę naciągane ale ta skuteczność jest tylko pozornie większa.

Poza tym strach jest w głowie. Widzisz ja się czuję bezpiecznie jak się obserwuję (nawet przy gumach nie czułam się tak bezpiecznie), co dla innych pewnie jest nie do pomyślenia, a ty na przykład możesz brać tabletki używać prezerwatywy, wpakować sobie środek plemnikobójczy i jeszcze każesz partnerowi wyjść wcześniej i wraz będziesz miała stres. Lepiej jest zaakceptować fakt ze z seksu biora się dzieci i pomyslec co zrobię jak jednak tak się stanie mimo zabezpieczenia. Przedyskutować sprawę z chłopakiem. To daje większe poczucie bezpieczeństwa niż takie zabezpieczanie się na kilka sposobów.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dodam, wiesz lub nie ale tabletki chronią na 4 sposoby, więc masz 4 metody w jednej:
- blokowanie owulacji,
- zagęszczanie śluzu,
- spowalnianie jajowodów
- hamowanie rozwoju endometrium macicy
W pierwszym przypadku nie ma owulacji nie ma ciąży. jak nawet dojdzie do owulacji to plemnik ma utrudnioną droge do jajeczka, a jajeczko z kolei ma utrudnioną drogę przez jajowód (a musi zostać zapłodnione w ciągu 24 godzin). Jak nawet się plemnik połączy z jajeczkiem to dalej mają utrudnioną drogę do macicy i zazwyczaj nie zdąża na czas, a nawet jakby zdążyło to prawdopodobnie nie będzie miało się gdzie zagnieździć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...