Skocz do zawartości
Forum

Brak koncentracji i motywacji do nauki


Gość pannaktos22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pannaktos22

witam
ostatnio mam spore problemy z koncentracja. Mam dos wymagajace studia i duzo nauki, a mimo to ze sesja na karku - nie potrafie skupic sie i prysiasc, ciagle mnie cos rozprasza. Ciagle czas ucieka mi przez palce niewiadomo na co. Siedze nad ksiazka godzine-dwie, a przeczytalam ze 2 strony raptem. przerwa na kawe, potem to samo i pod koniec dnia mam z 10 stron przeczytanych a to malo i poczucie ze przez caly dzien nie zrobilam nic. !! nie mowiac o nauczeniu sie tego. Skutki sa oplakane: ciagle poprawki, oblewanie egzaminow... Bardzo mnie to doluje, czuje sie gorsza od innych, meczy mnie siedzenie nad ksiazkami kiedy inni bawia sie na wakacjach. Jak oni to robia ze zaliczaja? A ja nie potrafie? czasami mi sie wydaje ze to moze ze mna jest cos mocno nie tak - jakas choroba czy cos? moze za trudne studia wybralam? ale zmieniac tez szkoda bo juz jestem w polowie... Tylko esli nie wezme sie w garsc to grozi mi wywalenie ;/ albo powtarzanie roku a na to nie mam srodkow finansowych ;/ przeraza mnie ogrom nauki i mala ilosc czasu zeby to przyswoic a jednoczesnie chcialabym skonczyc te studia.. Co robic? jak sobie pomoc? bardzo prosze o rade!

Odnośnik do komentarza
Gość pannaktos22

przeczytalam ulotke w necie, brzmi niezle i przekonywujaco. Postaram sie to znalezc gdzies w necie albo skombinowac skads recepte..
To dziala od razu czy np po tygodniu dopiero?
Sa jeszcze jakies inne sposoby (niefarmakologiczne) na to??
bardzo prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Są metody niefarmakologiczne na wzmocnienie koncentracji uwagi oraz na polepszenie funkcjonowania mózgu.
Na początku zadbaj o dietę. Zrezygnuj z trzech obfitych posiłków dziennie, na rzecz częstszych, ale lżejszych. Przed zwiększonym wysiłkiem umysłowym mózg potrzebuje glukozy i białka. Śniadanie powinno zawierać dużą ilość białka, gdyż poprawia to koncentrację uwagi i zapamiętywanie. Glukozę najlepiej jest czerpać owoców, warzyw, orzechów i produktów zbożowych - lepiej unikać nadmiaru tradycyjnych słodyczy. Zamiast tego jedz morele, banany, pomarańcze, awokado, pomidory oraz orzechy, które zawierają ponadto potas poprawiający skuteczność przesyłania impulsów elektrycznych w mózgu.
Warto również wykonywać ćwiczenia wspomagające koordynację półkul mózgowych. Przykłady takich ćwiczeń znajdziesz między innymi w książkach Dennisonów.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość pannaktos22

dziekuje bardzo za porade! najpierw sprobuje zalatwic to dieta, bo jestem zdania ze im mniej lekow tym lepiej, a faktycznie ostatnio jakos tak przestalam sie troche zdrowo odzywiac ;p tylko mialam nieraz takie okresy niezdrowego jedzenia a problemy z koncentracja i nauka pojawily sie pierwszy raz i dlatego ie wiazalam jednego z drugim...
a co do cwiczen Dennisow - sa jakies cwiczenia opisane w necie? albo zeby jakas ksiazke ich kupic? sprobuje, poszukam popatrze. Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...