Skocz do zawartości
Forum

Spóźniający sie okres po stosunku przerywanym


Gość zaniepokojona1233

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona1233

Witam ostatnio byłam na wakacjach miałam dostac miesiączke i spóznia mi sie juz 5 dzień , z partnerem stosujemy stosunek przerywany i zawsze wychodzi przed wytryskiem jedynie w dzien planowanej miesiączki nie wychodził . Czy mogło dojsc do zapłodnienia czy to wina zmiany klimatu ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Też mam problem ze spóźniającym się okresem. Otóż od dwóch miesięcy cykl trwał u mnie 20 dni, teraz minęły już 24 dni i nic nie ma. Zdecydowaliśmy się na współżycie [ pierwszy raz bez żadnego krwawienia ] i dwa dni po stosunku dostałam miesiączki. Upewnijcie mnie, że to niemożliwe, żebym zaszła w ciążę, mimo iż, miesiączkowałam. I czy długość cyklu ulega zmianie w momencie gdy kobieta zaczyna współżyć? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

zaniepokojona
jedno i drugie. Stosunek przerywany to nie jest dobra metoda antykoncepcji, zrób test. A druga sprawa to kalendarzyk małżeński też nie jest dobra metodą antykoncepcji. Chcesz współżyć bez zabezpieczenia to poczytaj o NPR, na pewno ci to na dobre wyjdzie. Dni niepłodne są tuz przed miesiączką ale przed faktyczną miesiączką a nie przed spodziewaną. Jeśli tylko wyliczasz że to miał być dzien niepłodny to pomyśl jeszcze raz. A co jeśli w tym cyklu okres miał ci się przesunąć dwa tygodnie do przodu, to wtedy prawdopodobnie trafiasz na okres płodny w wyliczeniach i jest ryzyko ciąży. Mogło tez dojść do przesunięcia z powodu zmiany klimatu. Najlepiej zrób test teraz i za 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza

młoda
sama napisałaś że od 2 miesięcy twoje cykle trwały po 20 dni. ile trwały wcześniej? Do ocenienia regularności potrzeba przynajmniej 12 ostatnich cykli. Możliwe że jeszcze ci się coś normuje. Jeśli dostałaś miesiączkę dwa dni po stosunku to nie jesteś w ciąży (chyba że to nie była miesiączka tylko jakieś plamienie). Gdy kobieta zaczyna współżyć długość cyklu nie ulega zmianie, to raczej przypadek że tak się stało u ciebie.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej trwały różnie, od 20 do 28 dni, czyli taka jakby norma. Ale myślę, że duży wpływ mają też czynniki zewnętrzne, dlatego opóźnia mi się okres też, bo go wyczekuję i się dodatkowo stresuję. :) Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...