Skocz do zawartości
Forum

Czy można dźwigać po operacji usunięcia macicy i jajników?


Gość 24...61

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji ginekologicznej wycięcia macicy i jajników w dniu 19 kwietnia.
Lekarz ginekolog wystawił mi zaświadczenia że mogę wrócić do pracy po przebytej operacji ginekologicznej. Pracuję jako pomoc kuchenna w szkole. Kuchnia nie jest zmechanizowana. Wszystkie prace trzeba wykonywać ręcznie i przenosić dzwigając. np. kilka worków ziemniaków o wagdze 15 kg - jeden. Tak przez 5 godzin pracy muszę przenieść ok 500 kg. Czy mogę już dzwigać.
Lekarz medycyny pracy zgodnie z zaświadczeniem wydanym przez lekarza ginekologa potwirdził pełną zdolność do wykonywanych zadań nie badając mnie, ponieważ były to badania okresowe po długim zwolnieniu lekarskim.118 dni. Nie zgadzam się z opinią lekarza ginekologa że mogę już dźwigać tak duże ciężary w pracy, co ma zrobić aby zmienić to opinię i uzyskać zaświadczenie o ograniczonje zdolności do przenoszenia ciężąrów. proszę o pomoc i poradę.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Teoretycznie po samym zabiegu wycięcia macicy i jajników nie ma przeciwwskazań do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Oczywiście wszystko zależy jednak od stanu pacjenta, procesu gojenia blizny, itd. O tym, jaki wysiłek może Pani podejmować powinien zdecydować lekarz medycyny pracy. On też ewentualnie może wystawić zaświadczenie o ograniczonej możliwości do podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...