Skocz do zawartości
Forum

Jak się zabezpieczyć, aby mieć pewność, że nie zajdę w ciążę?


Gość pa...92

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat i od prawie 3 miesięcy jestem w związku z chłopakiem, który już ma doświadczenie w sprawach intymnych. Nie za bardzo chcę zaczynać współżycie ale on ciągle o tym mówi. Jak mam mu przetłumaczyć że dla mnie nie nadszedł jeszcze ten właściwy czas a w razie potrzeby jak mam się zabezpieczyć żeby uniknąć w 100% ciąży. ? Boję się strasznie i nie wiem co w takiej sytuacji mam robić. W jakie dni można się najbezpieczniej kochać? (dodam że mój cykl wynosił 25-28 dni do momentu gdy na początku czerwca zaczęłam stosować tabletki na wydłużenie cyklu gdyż wyjeżdzałam i teraz dostałam okres po 32 dniach [obecnie już nie biorę]) Czy prezerwatywa wystarczy czy trzeba coś dodatkowo aplikować np. globulki (jakie najlepiej)?

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Wiesz moim zdaniem jeśli Ty nie chcesz tego to nie ma co się zmuszać i myśleć o zabezpieczeniu. Nie chcesz uprawiać seksu to mu to powiedz, porozmawiajcie szczerze o tym że nie czujesz się gotowa i nie chcesz na razie rozpoczynać tego rozdziału. Powinien to zrozumieć i zaakceptować.
Jeśli się jednak zdecydujesz to najpewniejsze są tabletki, jeśli nie chcesz ich brac to zostaje ci gumka, globulki ( tylko sprawdź czy globulki nie obniżają wytrzymałości gumek) krążki do pochwowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...