Skocz do zawartości
Forum

Szybko można mnie przestraszyć


Rekomendowane odpowiedzi

Przestraszyc to jedno.Ale zaczeło się dziać coś innego.Jak coś komuś spadnie,jest huk to w tym momencie tak się przestraszę ,że tracę świadomość i nogi idą do tyłu-łatwo o upadek.Zdarzyło mi się już kilkakrotnie upaść.Byłam u lekarza .Tomografia komp wyszła w porządku.Byłam też u psychiatry przepisał mi parogen-brałam odstawiłam -miałam zaparcia,i usztywniało mnie głównie żuchwę miednicę.Byłam u neurologa -stwierdził to objaw nerwicy.Przez dwa lata miałam duże stresy i pewnie to one przyczyniły się do tego objawu wyżej opisanego.Owszem leki przepisuje ale efektu jako tako nie ma.Moje mięśnie się strasznie napinają,trudno mi się rozlużnić.Dziś zaczęłam trening Jacobsona-nie umiałam się zrelaksować bo cały czas mam napięte mieśnie.I to też jest główną przyczyną ,że wciąż się boję że komuś coś spadnie.Najgorzej jest w kuchni-tam najwięcej upadłam . Wchodząc do niej czuję jak napinają mi się ze strachu mieśnie nóg , chodzę jak po lodzie.Im bardziej mam napięte mieśnie tym łatwiej się przestraszę .Chcę się pozbyć tego strachu lęku ,chcę normalnie fukcjonować a nie że przestraszę się i przewrócę. Spotkał się ktoś z tym I jaka terapia leczenie wg was byłoby skuteczne?

Odnośnik do komentarza

a zawsze tak miałaś, czy zdarzyło się coś i od tego momentu tak masz? Może sprbuj małymi kroczkami radzić sobie ze swoim lękiem. np ejdź do kuchni najpierw na 5 minut, niczego nie ruszaj, potem na 10 minut i zwiększaj czas. Może wtedy przestaniesz mieć to napięcie, potem możesz spróbować z upuszczeniem przedmiotów. Ty sama jej upuszczaj njpierw z małej wyskości, aby był mały hałas, potem z co raz większej. Może jak zobaczysz, że nic sie nie dzieje i tak jakby ,,oswoisz się " ze swoim strachem to nie bedziesz aż tak bardzo reagować

Odnośnik do komentarza

Taki objaw mam od roku.Wcześniej tylko lekko podskoczyłam.Jak jestem sama w kuchni no to jeszcze ,gorzej jak nagle ktoś wchodzi do niej i coś robi.Wtedy automatycznie mieśnie nóg mi się tak napinają mocno jakby np ktoś dostał skurczu.Chciałabym bedąc w niej nie mysleć o zaraz coś spadnie coś wystrzeli bo wtedy czuję jak moje nogi dretwieją.Jak mi coś spadnie ,huknę czymś (oczy to widzą)to wtedy nie przestraszę się tylko komuś za moimi plecami.A gdy jestem np na spacerze to też nie przestraszę się.Tylko wtedy jak sobie coś wyobrażę np o zaraz tej pani spadnie dżem z polki-już czuję napięcie.Napięcie =przestraszenie się -takie sa moje obserwacje.Choć powiem że jak zaczełam trening Jacobsona jakby się poprawiało,zobaczymy po miesiącu ,bo dopiero dwa dni się relaksuję.

Odnośnik do komentarza

w Poprzednich postach pisalam ze szybko sie przestrasze gdy cos spadnie i mam odruch cofania się do tylu(odruch wzdyrgnięcia zamienił się w odruch cofania się -samowolnego.Jest lepiej to najprawdopodobnie są moje wzmożone napięcie mieśniowe.Brałam sirdalud polepszyło się.Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to ,że się nakręcam.W tych pomieszczeniach w których się przewrócilam w wyniku cofania się,to teraz wchodząc do tych miejsc np do kuchni idę ostrożnie i słyszę podszepty zaraz coś spadnie, wybuchnie,wystrzeli i zaraz czuję silne napięcie mieśniowe stopach.Co to jest fobia czy coś innego i co mi może pomóc? Jak sobie to wytłumaczyć że nic nie wybuchnie.Chce o tym zapomniec,tylko te upadki caly czas mi przypominaja i sie napinam.

Odnośnik do komentarza

file:///home/chronos/u-0b7b79ad35e71597d08d1fd7fb6d02dde789c12c/Downloads/%C4%86wiczenia%20relaksacyjne%20Jacobsona.pdf

Podsylam adres do tych ćwiczeń relaksacyjnych, może jeszcze sobie w domu potrenujesz - coś będziesz pamiętala ze zwoich zajęc a coś sobie podczytasz.

A to jeszcze ten Schulz

Tak sobie szybko wyszukalam sama ciekawa, co inni mądrego mogą polecić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...