Skocz do zawartości
Forum

Czy grupa krwi AB rh- uniemożliwia zajście w ciążę?


Gość ol...85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Rok temu w sierpniu poroniłam w 5 tygodniu ciąży. Czułam się swietnie, nie przypuszczałam ze moge przezyc taka tragednie:( Strasznie to przezylam. Jakis czas po wszystkim nie chcialam planowac nastepnej ciazy z powodu obawy przed kolejnym poronieniem, którego bym nie przezyla:( Strasznie pragne miec Bobaska:( Po poronieniu zatrzymali mnie w szpitalu na prześwietlenie i badanie czy ze mna wszystko w porzadku, tydzien pozniej zrobili badania krwi HCG i wyniki wyszły dobre, tzn ze bylo to poronienie calkowite... Nie wiem czy to dobra wiadomosc, ale nie mialam robionych od tego momentu innych badan. Marwie sie gdyz mam grupe krwi AB Rh- i wiele naczytalam sie na ten temat, iz nigdy nie bede mogla zostac matka z taka grupa krwi i ze grozi mi poronienie i przedostanie sie przeciwcial do mego ogranizmu... Prosze o pomoc:( Nie wiem co mam zrobic, musze przyjac jakis zastrzyk przed nastepna ciaza aby nie dopuscic do przedostania sie przeciwcial... Nie dostalam zadnego zastrzyku po poronieniu, moze powinnam? Nie wiem?... Wiem, ze jestem za granica i ci lekarze nie bardzo wiedza co robia, wiedza tylko jak kasowac pieniadze za wizyte. Obecnie staram sie o dziecko. W zasadzie od marca. Zrobilam test w marcu 1,5 tygodnia po okresie i wyszedl pozytywny. Nastepnie dwa dni pozniej krwawienie, zaczelam plakac i panikowac nie wiem co sie stalo... Zrobilam testy ciazowe, chyba z 4 i wyszly pozytywne, poszlam do szpitala gdyz balam sie co sie dzieje z moim dzieckiem, ponownie a Pani Doktor powiedziala mi ze nie jestem w ciazy iz z testu wyszedl wynik negatywny. Nie wiem co sie dzieje? Nie wiem co mam zrobic aby w koncu doczekac sie mego upragnionego Maluszka i nie plakac kazdego miesiaca i rozpamietywac mego utraconego dzieciatka. Strasznie sie boje, Teraz staramy sie z partnerem o dziecko, Mam 27 lat a on 45, wiec moze to jest przeszkoda? Nie mam pojecia? W kazdym badz razie ma On coreczke z poprzedniego zwiazku, 3-letnia, wiec to ze mna cos nie tak, ze nie moge zajsc w ciaze,... Jaki jest skuteczny powod sprawdzenia czy mam dni plode i probowac w tym okresie.. POmocy, strasznie jej potrzebuje. Jestem załamana:(

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Przede wszystkim powinnaś zachować spokój. Bardzo często przyczyną niepowodzeń położniczych jest blokada psychiczna wynikająca z ogromnej chęci posiadania dziecka. Grupa krwi nie powinna stanowić utrudnienia w zajściu w ciążę. W przypadku trzech kolejnych poronień należy rozpocząć poszukiwanie przyczyny utraty ciąż. Warto wykonać m. in. badania hormonalne. Całością powinien pokierować jednak lekarz. W celu określenia dni płodnych możesz zastosować testy owulacyjne, które kupisz w każdej aptece.

Odnośnik do komentarza

ja mam AB RH- i jestem w ciazy 13 tydz , problemow z zajsciem tez nie bylo wiec na swoim przykladzie moge powiedziec, ze to nie prawda ze nie zajdziesz w ciaze :) A od tego sa zastrzyki anty - D odtrzymuje sie w 28 tyg i po porodzie w zaleznosci jaka grupe krwi bedzie mialo dziecko.
http://www.kobieta.pl/dziecko/ciaza-i-porod/zobacz/artykul/zastrzyk-zycia/

wiec po poronieniu powinnas dostac taki zastrzyk. Wyzej w linku jest opisane :) Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...