Skocz do zawartości
Forum

Leczenie toksoplazmozy w ciąży


Gość ma...rz

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry,

w 2010 roku byłam w pierwszej ciąży i przez cały ten okres miałam toksoplazmozę.Moje wyniki przedstawiały się wówczas następująco:
- 15.03.2010 - IgG 366,7 i IgM 1,68
- 29.03.2010 - IgG 249 i IgM 1,93
- 1.07.2010 - IgG 409,1 i IgM 2,02
Brałam wtedy Rovamecyne, robiłam usg ultrasonograficzne i ostatecznie 26.09.2010 r. urodziłam zdrowego synka.
Obecnie też jestem w ciąży (10tydzień) i też mam toksoplazmozę, poniżej moje wyniki:
IgG 1512 i IgM 0,91, brałam Rovamecyne i wyniki wyglądają tak: IgG 1425 i IgM 0,89.
Bardzo proszę o poradę czy powinnam to w jakiś sposób leczyć? co mam po prostu robić, żeby urodzić zdrowe dziecko? Najbliższe konsultacje z poradnią chorób zakaźnych to wrzesień bądź październik (nie ma wcześniejszych wolnych terminów), a ja tak długo czekać nie mogę.

proszę o odpowiedź
Marzena

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie napisała Pani norm przy wynikach, co uniemożliwia interpretację. Rozumiem jednak, że lekarz oceniał te wyniki i stwierdził, że choruje Pani na toxo. Niestety samodzielnie nie może Pani podjąć żadnych działań leczniczych. Konieczna jest konsultacja specjalisty chorób zakaźnych lub specjalisty położnika. To lekarz powinien bowiem pokierować diagnostyką i leczeniem toksoplazmozy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...