Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie cech psychopatycznych u dziecka


Gość jo...10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jo...10

Witam.Mam podstawy określić osobowość-zachowanie , postepowanie mojego syna, sposób myślenia, reakcji itd. /32lata/ jako cechy psychopatyczne. Od dziecka stwarzał ogromne problemy wychowawcze. Im jest starszy- problem się nasila. Podobno określa się to osobowoścą dyssocjacyjną.Jest bardzo ineligentny i wrażliwy , bardzo wysokie ego Prosze o informację gdzie w Warszawie i do jakiego specjalisty mogłabym się udac po pomoc. Dla siebie i dla syna. Może jest szansa na uratowanie naszych relacji i szansa na udane jego życie rodzinne w przyszłości. Bardzo chciałabym mu pomóc. Syn chodzi od roku do psychoterapeuty.Skłoniły go do tego kroku problemy w związkach z kobietami, wzajemne relacje. Impulsywność, agresja słowna i nie tylko.Sam poprosił o pomoc w poszukaniu terapeuty. Moim zdaniem obecnie jest gorzej niż przed rozpoczęciem terapii.Zero empatii, nastawienie na samego siebie, przekonanie o swojej racji- innej nie uznaje. Jest idealistą, nieprawdopodobnie ambitny i do bólu walczy o perfekcjonizm u siebie i tego samego żąda od otoczenia... Nie da się z nim porozmawiać dłużej niz kilka minut. Wyjasnianie nieporozumień kończy się irytacją, agresją słowną, i praniem mózgu np. mojego. Wyrzuty, ciągłe pretensje, roszczeniowość, chamstwo, upokarzanie. Nie ma poczucia, że kogoś mógł urazić lub upokorzyć. Z tych powodów rzadko udaje mi się rozstac z nim w pokoju.Natychmiast się irytuje Jest w tym bezwzględny.Swietnie potrafi manipulowac ludźmi. Żyję w ciągłym napięciu i stresie.Ostatnio staram sie wręcz unikac jego towarzystwa. Bardzo mnie to niestety boli. Proszę proszę o wskazanie mądrego , doświadczonego w tej kwestii specjalisty.
Pozdrawiam
Jola

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z zamieszczonego opisu wynika, że Pani syn najprawdopodobniej ma zaburzenie osobowości typu pogranicznego (borderline). Powinna skierować Pani syna na konsultację psychiatryczną. Lekarz wskaże zaś dalsze możliwości postępowania. Najskuteczniejszą metodą leczenia tego zaburzenia jest psychoterpia. Ponieważ aktualnie nie ma ona pozytywnych efektów warto pomyśleć nad zmianą metody lub psychoterapeuty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...