Skocz do zawartości
Forum

Otwarta szyjka macicy podczasz ciąży


Gość ev...10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ev...10

Witam,
Wczoraj zaczelam 12 tydzien ciąży a 6 dni temu zaobserwowalam, że mam otwartą szyjkę macicy i tak jest do dzisiaj. Z tego co wiem to powinna byc zamknięta i twarda, więc się trochę martwię. Badajac szyjkę palcem wyczuwam taką jakby małą kuleczkę, która delikatnie wystaje z tej szyjki i jak ją popycham to bez zadnego oporu wchodzi ona do srodka i po zabraniu palca znowu opada na obrzeza otwartej szyjki. Najglebiej wlozylam w nia palec na wysokosc paznokcia czyli ok 2cm, dalej nie wkladam bo się boję, ale wiem, że mogłabym wlozyc go głębiej. Co się tam dzieje? czy tak powinno być? Wizyte z położną mam dopiero za miesiąc(ale ona i tak mi tam nie zaglada, moge ją jedynie o tym wszystkim poinformować) a pierwszy scan za tydzień (jestem w uk więc to wszystko wygląda troche inaczej). Dziekuje z góry za odpowiedz.

Ewa

Odnośnik do komentarza

Witam!
Bez względu na to w jakim kraju jest Pani w ciąży na pewno konieczne są systematyczne wizyty u specjalisty ginekologa położnika. To lekarz powinien bowiem ocenić Pani szyjkę macicy podczas badania ginekologicznego. Badanie przeprowadzone samodzielnie, zwłaszcza przez kobietę niedoświadczoną nie ma specjalnej wartości diagnostycznej. Jeżeli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość nikita689

W niektórych krajach np tam gdzie mieszkam przez całą ciąże tylko dwa razy wykonywane jest badanie ginekologiczne wraz z USG między 10-13tygodniem ciąży a potem w 21 tyg. Całą ciążę prowadzi położna która też odbiera poród, podczas wizyt u położnej badany jest tylko mocz, ciśnienie, wysokość dna macicy i waga. W razie gdyby pojawiły się plamienia lub silne skurcze można zgłosić się do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...