Skocz do zawartości
Forum

Leki przeciwgorączkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie mamusie :) Mam do Was takie pytanie; jakie leki podajecie Waszym pociechom, gdy mają gorączkę, czy polegacie na opinii farmaceutów, cenie leku czy może kupujecie leki najbardziej znane (rozreklamowane). Pytam, poniewaz jak mój synus dostał temperatury mąż pojechał po lek do apteki i poprosił, jak zwykle o Nurofen (chyba najbardziej znany lek) farmaceutka dała mu inny lek o podobnym składzie tylko o połowe tańszy i jak sie okazało, działał tak samo jak ten drogi.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja tez z reguły kupuje sprawdzony lub polecony lek. Niestety okazuje sie, ze czasem farmaceuci polecaja zawsze ten sam, droższy lek, a o tańszym zamienniku nawet nie słyszeli. Moja koleżanka opiniuje na bangli i poleciła mi Milifen, bo zna go właśnie stamtąd. Kupiła i twierdzi, ze nie widzi różnicy (poza ceną oczywiscie). Spotkaliscie sie z takim lekiem? Tez mam zamiar go kupic w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza

ja kupuję paracetamol hasco lub ibufen czy coś... One mają różne składy i można wtedy podawać je częściej na zmianę w razie naprawdę wysokiej gorączki, a do tego paracetamol jest też przeciwbólowy. Co do farmaceutek, to one często więcej wiedzą o lekach niż lekarze, bo to ich zawód i nigdy nie oszukują, starają się pomóc, bo w przeciwnym razie by narażały czyjeś zdrowie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...