Skocz do zawartości
Forum

Duszności i zachrypnięty głos przy niedoczynności tarczycy


Gość Renata47

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata47

Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się na temat moich wyników. Niedoczynność stwierdzono u mnie w lipcu 2011 roku, na podstawie wyników: TSH 3 generacja 6.8 uIU/ ml (0.27-4.20), trójglicerydy 235mg/dl (< 200), glukoza 77ml/dl (74-106), cholesterol 266mg/dl (< 200), cholesterol HDL 41.9mg/dl ( >65), cholesterol LDL 177mg/dl ( <155) oraz wykonałam USG tarczycy : tarczyca prawidłowo położona, mała niesymetryczna. Przewaga płata prawego. Echo zdecydowanie obniżone. Zmian ogniskowych nie stwierdza się. Płat prawy 41 x 19 x 13mm <br /> V- 5,1 cm sześ. płat lewy 32 x 13 x 10mm V - 2,1 cm sześ., cieśń 3mm. Endokrynolog przepisał mi Euthyrox 25, 1 tabl. dziennie. Odczuwałam przy takiej dawce bóle kręgosłupa, senność, bóle migrenowe głowy, bóle gardła, silny ucisk krtani. Po konsultacji z farmaceutą zdecydowałam, że zmniejszę dawkę o połowę i tak trwałam do połowy czerwca 2012. W międzyczasie, w styczniu wyniki: FT4 1.10 (0.80- 1.9), TSH 2.99( 0.4- 4.0). Parę dni temu zrobiłam nowe wyniki anty TPO 165 (max. 35), TSH 6,37 , FT4 1,24 (0.8- 1.9). USG tarczycy nie robiłam, do zrobienia wyników skłoniły mnie duszności w klatce piersiowej i mocno obniżony głos, wręcz zachrypnięty. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za miesiąc, będę więc bardzo wdzięczna za wyrażenie opinii na forum. Czy powinnam się bać? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Czytałam, że chrypka u duszności to typowe objawy niedoczynności tarczycy, także sądze, że po prostu masz te objawy przy swojej obecnej chorobie, ale nie znaczy to, ze sie stan twoj pogorszyl, skoro nie bylo ongisk zapalnych i przepisano ci leki, powinno byc ok. Inna sprawa, jak zlagodzic te chrypke

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...