Skocz do zawartości
Forum

Brak wyczuwalnego tętna w 8 tygodniu ciąży


Gość g...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam srdecznie.
Obecnie jestem w ciąży. Ostanią miesiączkę miałam 22 lutego. W styczniu po skończonym opakowaniu Diane-35 odstawiłam je, okres pojawił się wtedy w terminie, zapewne przez te pigułki. W lutym okres pojawił się 3 dni wcześniej. 7-8 marca miałam owulację, gdzie doszło do zapłodnienia. Obecnie wg. ostatniej miesiączki jestem w ok. 8-9tyg. ciąży. No i super !!! Jestem szczęśliwa, ale....
Niepokoi mnie wynik usg...
Pierwsze usg miałam 10 kwietnia. Wszystko było w porządku, ciąża miała 3mm, widziałam jak pulsuje tzn. widziałam tętno.
Wczoraj, 24 kwietnia także byłam na usg i moja Rybka ma zaledwie 4mm a tętna nie było widać.... Pęcherzyk płodowy urósł, ciałko żółte także a moja Rybka nie dość, że nie miała wyczuwalnego dla lekarza tętna, to jeszcze wzrostła przez 2tyg. o 1mm.
Błagam o pomoc !!!!!!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Obraz pracującego serca płodu w USG najwcześniej może być widoczny począwszy od 6 tygodnia. Zależy to jednak od doświadczenia położnika i aparatu USG. W razie nieuwidocznienia serca ponawia się badanie za 2-3 tygodnie. Brak czynności serca płodu pod koniec 9 tygodnia jest wskazaniem do usunięcia ciąży z powodu obumarcia płodu. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem położnikiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...