Skocz do zawartości
Forum

Odchylenia płodu przy cytomegalii


Gość ko...86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem zaniepokojona po wizycie na usg połówkowym, które odbyło się w 20+4 tc. Otóż wymiary dziecka to:

BPD:4.97 - 21+1 czyli za duże o 4 dni
HC: 17.45 - 20+0 czyli za małe o 4 dni
AC: 14.97 - 20+2 czyli za małe o 2 dni
FL: 3.64 - 21+4 czyli za duże o 7 dni
HL: 3.22 - 20+6 czyli za duże o 2 dni
CER: 2.08 - 19+6 czyli za mały o 5 dni...

Stosunek wzrost - nozki - norma
Stosunek brzuszek - glowka - norma
Stosunek brzuszek - nozki - norma
Stosunek dlugosc - wymiar potyliczno - czolowy - norma

Czy to znaczy, że dziecko ma dużą główkę a zbyt mały móżdzek? Naczytałam się strasznych rzeczy. Jednocześnie mój strach potęguje fakt, iż nie wiem czy na początku ciąży nie przychodziłam cytomegalii (badania robiłam na własną rękę dopiero w 20 tc). Mam co prawda wynik Igg ujemny - 8 (w normie do 15), a Igm 1.3 IU (w normie do 0.4), więc właściwie nie ma tak wiele tych przeciwciał późnych. Zrobiłam badanie awidności i wyniki są następujące. Igg - 28 U (czyli się podwyższyło? Jak to przeliczyć?). Awidność 0.85 (czyli wysoka? Jakie są normy?). Po połączeniu zbyt małego móżdżku, większej główki i widma cytomegalii we wczesnym etapie ciaży, jestem przestraszona.. Czy to duże odchylenia? Czy gdybym przechodziła tę chorobę na początku ciaży to odchylenia nie byłyby większe?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wartości przeciwciał świadczą o tym, że na 99% chorowała Pani na cytomegalię przed ciążą. Podane wartości antropometryczne również nie wskazują na żadne nieprawidłowości. Proszę bowiem pamiętać, że niewielkie odchylenia od normy generalnie nie są wynikiem jakichkolwiek nieprawidłowości. Wszystkie wątpliwości powinna Pani jednak rozwiać poprzez rozmowę ze swoim ginekologiem położnikiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...