Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku badania na Cytomegalowirusa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem w 6 tyg ciazy, dzis odebralam badania.Lekarz w okienku powiedzial mi ze nie sa ciekawe te badania.

Cytomegalowirus - p/c w kl. IgG 165,700
krew i mocz wszystko w normie.
Co to oznacza? Cos nie tak z tym CMV ? Prosze o porade.Chcialam dzis jechac z tymi wynikami do mojego lekarza,okazuje sie jednak,ze nie jest w stanie mnie przyjac wczesniej jak za 2 tyg ?! Zwariuje przez ten czas ,zyjac w niepewnosci. Prosze o odpowiedz .Pozdrawiam.Kaska

Odnośnik do komentarza

Jestem w 15 tyg. ciazy, dzis odebralam wyniki na cytomegalie: CMV IgG 76.9 (wynik dodatni) oraz CMV IgM 5.0 (wynik ujemny). Z tego co czytam na internecie i roznych forach to wynik CMV IgM powyżej 0,9 jest już dodatni, a ja mam 5.0 i jest ujemny. Czy moze byc tutaj jakis błąd???
CMV IgM mam takie normy: poniżej 15 (wynik ujemny), od 16-29 (wynik wątpliwy), powyżej 30 (wynik dodatni), tylko nigdzie na internecie nie moge znalesc takich norm - są tylko takie: Przeciwciała IgM poniżej 0,7 (wynik ujemny), 0,7-0,9 (wynik wątpliwy), powyżej 0,9 (wynik dodatni). Tak więc niewiem czy te moje sa prawidlowe czy zaszla jakas pomylka? Niewiem moze ktos spotkal sie z takimi normami?

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałabym skonsultowac moje wyniki badań: P-ciała p/ Toxoplasma gondii IgG <3,00 AU/ml ujemny <7,2<br /> wątpliwy 7,2 - 8,8
dodatni >=8,8
P-ciała p/CMV IgM wątpliwy 1,02
Ujemny <0,8 <br /> interpretacja wyniku: ujemny<0,8 wątpliwy 0,8 - 1,1 dodatni >1,1

P-ciała p/CMV IgG 158,95 RU/ml <16 <br /> interpretacja wyniku: ujemny< 16 wątpliwy 16 - 22 dodatni >22
I moje pytanie brzmi jaka jest ta Cytomegalia czy to jest "zakazenie świeże" ? czy "choroba w pełni" ? Czy "Stan po przebyciu choroby" ????????????? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

~dziurawiec
Witam. Chciałabym skonsultowac moje wyniki badań: P-ciała p/ Toxoplasma gondii IgG <3,00 AU/ml ujemny <7,2<br /> wątpliwy 7,2 - 8,8
dodatni >=8,8
P-ciała p/CMV IgM wątpliwy 1,02
Ujemny <0,8 <br /> interpretacja wyniku: ujemny<0,8 wątpliwy 0,8 - 1,1 dodatni >1,1

P-ciała p/CMV IgG 158,95 RU/ml <16 <br /> interpretacja wyniku: ujemny< 16 wątpliwy 16 - 22 dodatni >22
I moje pytanie brzmi jaka jest ta Cytomegalia czy to jest "zakazenie świeże" ? czy "choroba w pełni" ? Czy "Stan po przebyciu choroby" ????????????? Proszę o odpowiedz.

Witam!
Dodatni wynik przeciwciał IgG świadczy o przebytym zakażeniu wirusem cytomegalii. Poziom przeciwciał IgM pozwala zdiagnozować świeże zakażenie. W Pani przypadku wynik IgM jest wątpliwy. W tej sytuacji należy powtórzyć badanie. Z wynikami proszę udać się do ginekologa opiekującego się ciążą.

Odnośnik do komentarza

~tonka11
Jestem w 15 tyg. ciazy, dzis odebralam wyniki na cytomegalie: CMV IgG 76.9 (wynik dodatni) oraz CMV IgM 5.0 (wynik ujemny). Z tego co czytam na internecie i roznych forach to wynik CMV IgM powyżej 0,9 jest już dodatni, a ja mam 5.0 i jest ujemny. Czy moze byc tutaj jakis błąd???
CMV IgM mam takie normy: poniżej 15 (wynik ujemny), od 16-29 (wynik wątpliwy), powyżej 30 (wynik dodatni), tylko nigdzie na internecie nie moge znalesc takich norm - są tylko takie: Przeciwciała IgM poniżej 0,7 (wynik ujemny), 0,7-0,9 (wynik wątpliwy), powyżej 0,9 (wynik dodatni). Tak więc niewiem czy te moje sa prawidlowe czy zaszla jakas pomylka? Niewiem moze ktos spotkal sie z takimi normami?

Witam!
Wynik badania przeciwciał świadczy o przebytym zakażeniu wirusem. W różnych laboratoriach mogą być różne zakresy referencyjne. Być może Pani wynik badania podany jest w innych niż standardowo stosowane jednostki. W takich sytuacjach należy interpretować badanie zgodnie z normami podanymi na wydruku. W razie wątpliwości może Pani udać się ponownie do laboratorium, gdzie z pewnością wszystko zostanie wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...