Skocz do zawartości
Forum

Plamienie śródcykliczne czy miesiączka?


Gość Zmartwiona8589

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona8589

Witam.
Mam 23 lata. Miałam bardzo rozregulowany cykl po rocznym braniu tabletek antykoncepcyjnych. Po wykonaniu wszystkich badań okazało się, że mam za mało progesteronu. Wszystkie inne badania tj. lh, fsh, prolaktyna, testosteron wolny, androstendion w normie. Lekarz stwierdził u mnie niewydolność ciałka żółtego i zalecił stosowanie luteiny podjęzykowo od 16 do 25 dnia cyklu przez okres co najmniej 6 miesięcy (zaznaczę, że staramy się z mężem o dziecko). Powiedział też, że najprawdopodobniej nie występuje u mnie owulacja a jak juz to bardzo rzadko (to stwierdził na podstawie wykresów z 4 ostatnich cyklów. W pierwszym cyklu było wszystko ok. 2 dni po odstawieniu luteiny pojawiła się miesiączka - trwała 5 dni. Nawet nie było żadnych plamień. W 8 i 9 dniu cyklu pojawiły się brązowe plamienia i ustały. Jednak w 13-15 dniu znowy wystąpiły. Dzisiaj jest 16 dzień cyklu i powinnam zacząć znowu brać luteinę jednak wystąpiło krwawienie, może nie tak obfite jak podczas miesiączki ale jednak jest. Przepraszam za szczegóły ale krew jest ciemna i od czasu do czasu wypływa ze mnie taki bordowy śluz... Czy powinnam pryjąć że to jest miesiaczka czy krwawienie śródcykliczne i normalnie przyjąć luteinę??

Odnośnik do komentarza

Nie wiem nawet co powiedziec bo nigdy nie bralam tabletek antykoncepcyjnych i kres mam zawsze regularny, ale na twoim miejscu zadzwonilabym do lekarza i sie zapytala go czy to miesiaczka czy plamienie srodcykliczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...