Skocz do zawartości
Forum

Pęcherzyki na jajnikach i antykoncepcja a ból jajnika


Gość mavika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wielu lat mam problemy hormonalne. Przez odchudzanie straciłam okres i przez to zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Bralam je ok. 5 lat, po czym odstawilam by przygotować ciało na dziecko. Minął rok, okresu najpierw nie było wcale, a pod koniec nieregularnie i dość skąpo. Endokrynolog zlecił mi badania hormonalne i usg. Hormony okazały się w porządku (podejrzewano hiperprolaktynemie na którą byłam leczona na samym początku moich problemów ) poza lekko podwyższonym tsh oraz licznymi pecherzykami na jajnikach. Lekarz zalecił branie euthyroxu oraz trzech opakowań tabletek antykoncepcyjnych po których to w ciągu 3 miesięcy powinnam zajść w ciążę. Jednak podczas pierwszego opakowania zaczął mnie boleć lewy jajnik. Były to nagłe bóle skurczowe trwające kilkanaście sekund. Czy to możliwe by podczas brania tabletek urósł mi torbiel? Wczoraj ból jakby ustąpił a dziś dostałam krwawienia z odstawienia. Czy jeśli po krwawieniu bólu nie będzie to znaczy że nie mam powodów do niepokoju? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

przy tabletkach antykoncepcyjnych nie powinny pojawiac sie torbiele wrecz przeciwnie tabletki antykoncepcyjne przepisuje sie na torbiele. Podejrzewam ze najpierw musisz wyrownac tsh musisz miec ok. 2.4. potem brac luteine jak nie bedzie okresu i starac sie o dziecko przy problemach hormonalnych zajscie w ciaze jest utrudnione

Odnośnik do komentarza

Moje TSH wynosiło 2.42, więc nie dużo za dużo, ale jednak. Wiem, że zajście w ciążę jest utrudnione, dlatego jeśli nie stanie się to w ciągu 3 miesięcy po odstawieniu tabletek, znów odwiedzę lekarza. Zastanawiam się tylko z czego wynikał ten ból. Trwał 2 tygodnie. Teraz, podczas krwawienia ustąpił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...