Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie leków antykoncepcyjnych przy cystach na jajniku a dieta odchudzająca


Gość go...98

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 11 miesięcznej dziewczyki po porodzie okazało się, że mam cysty na jajniku i od ponad pół roku jestem na antykoncepcji, którą zalecił ginekolog. bardzo chciałabym schudnąć i wrócić do wagi z przed ciąży lecz czy to jest możliwe ? proszę o jakieś wskazówki żywieniowe, które pomogą mi zadbać o swoją wagę i swoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest możliwe:) Ja też z powodów zdrowotnych jestem już długo na antykoncepcji i muszę przyznac, że musiałam się dużo bardziej pilnowac jeżeli chodzi o dietę, bo po dodaniu jednego leku przez lekarza chodziłam(i w sumie nadal czasami tak mam) ciągle głodna, mimo sensownej diety.
Przede wszystkim regularnośc posiłków, czyli mniej ale cześciej. To też zależy co lubisz, ale na forum znajdziesz dużo ciekawych i szybkich przepisów:) Pamiętaj też żeby z kolei tych kalorii nie było za mało, bo organizm zacznie magazynowac zamiast spalac;)
No i cwiczenia;) domyślam się, że z dzieciaczkiem może byc trudniej, ale widziałam gdzieś filmiki jak połączyc cwiczenia z zabawą z dzieckiem(np mała leży na pleckach, a ty robisz nad nią damskie pompki i za każdym razem dajesz jej buziaka;))

Odnośnik do komentarza

możliwe jest ale sama z własnego doświadczenia wiem że jest to trudne. Ale nie załamuj się. Podstawa to dobra dieta z regularnymi posiłkami, jedz mniej a częściej. Oczywiście bez przesady z ta ilością posiłków wystarcza 4-5. Po drugie unikaj smażonego i makaronów z tłustymi sosami czy innych kluchów. Bo do nich zazwyczaj serwowane są dość tłuste sosy albo jakieś inne dodatki. Jedz dużo warzyw, mają błonnik i multum witamin a do tego są mało kaloryczne. Pij dużo wody mineralnej. Do tego codzienna dawka ruchu - to musi byc. Chocby 30 minutowy spacer na dobry poczatke, w miarę poprawy kondycji zwiększaj dystans i tępo.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...