Skocz do zawartości
Forum

Mały wzrost pęcherzyka żółtkowego a zagrożenie ciąży


Gość ma...88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Ostatnia miesiaczke mialam 3 lutego 2012 moje cykle sa strasznie nieregularne czasami spozniaja sie nawet 2 tyg, teraz po 3 tyg zrobilam test i wynik pozytywny, Pojechalam do lekarza 30 marca i potwierdzil ciaze na badaniu usg byl pecherzyk ciazowy o wielkosci 3,2mm.Lekarz powiedzial ze jest on za maly jak na swoj wiek bo powinnam byc w 6tyg ciazy a pecherzyk wyglada na 3tydzien(na usg bylo napisane 5t0d),zalecila wizyte tydzien pozniej i 4 razy na dobe brac duphaston poniewaz wystapilo u mnie brutatne dosc skape plamienie(trwalo 7 dni). Wiec pojechalam dzisiaj na oczekiwana wizyte i byl inny lekarz ktory rowniez wykonal badanie usg i stwierdzil ze pecherzyk za malo urosl przez tydzien bo ma 1,03cm a pecherzyk zoltkowy ma 6,4mm i jest o wiele za duzy(na usg 5t5d)zmniejszyl rowniez dawke duphastonu na 1 tabletke na dobe.Lekarz powiedzial ze nie podoba mu sie ta ciaza i zeby sie na nia nie nastawiac bo na 80% poronie czy ma racje? bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości by w procentach określić ryzyko poronienia. Wydaje mi się, że lekarz nieco przesadził podając Pani konkretną wartość, czyli 80%. A propos tego czy miał rację to niestety również trudno to określić. Proszę bowiem pamiętać, że wielkość pęcherzyka jak i przyrosty generalnie są nieco zmienne osobniczo i suche dane tak naprawdę o niczym nie świadczą. Tym bardziej, że trudno policzyć prawidłowy wiek ciąży jeśli ma Pani tak nieregularne miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...