Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko zarażenia się rotawirusem dziecka od babci


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem mamą rocznego dziecka. Zastanawiam sie czy pojechac na swieta do rodzicow, gdyz moja mama we wtorek zaczela miec objawy rota wirusa tzn. biegunka, nudnosci, bol brzucha, bol glowy. Biegunka utrzymuje sie do dzis. Nikt inny poza mama z jej otoczenia nie choruje.
Mama zastanawia sie czy moglo byc to wywolane przez przyjecie przez nia jednoczenie 2 lekow, concor + nurofen.
We wtorek odwiedzil moja mame brat z 2 miesieczna coreczka, ona jest do tej pory zdrowa.
Prosze o informacje czy objawy wskazuja na rota wirusa, czy to moze polaczenie tych lekow dalo taki wynik..?
Dziecko brata nie zachorowalo, wiec moze nie powinnam sie martwic i jechac na swieta?
Pozdrawiam ania

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie da się określić jakie jest ryzyko zarażenia się dziecka od babci podczas spotkania. Opisana przez Panią biegunka najprawdopodobniej nie wynika jednak z połączenia podanych leków. Wprawdzie każdy z nich może w ramach działań niepożądanych wywołać biegunkę, aczkolwiek ich połączenie nie zwiększa ryzyka wystąpienia takiego objawu ubocznego. Ponadto biegunka taka nie trwałaby aż 2 dni. Najprawdopodobniej jest to zatem etiologia infekcyjna. Fakt, że dziecko brata nie zachorowało nie oznacza jednak, że Pani dziecko też nie zachoruje!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...