Skocz do zawartości
Forum

Ból i krwawienie po stosunku przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość do...za

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 25 lat, od 4 lat stosuję nieprzerwanie i regularnie antykoncepcję hormonalną (Yasminelle), z którą się dobrze czuję, aczkolwiek dopiero 30.03.12 rozpoczęłąm współżycie sexualne z moim partnerem.
Do pierwszego zbliżenia doszło dzień po zakończeniu miesiączki (30.03.12), wzięłam wtedy 3 tabletkę z nowego blistra. Kochałam się z partnerem od tej daty codziennie przez 4 dni - przez pierwsze 3 dni miałam zawsze tuż po stosunku niewielkie krwawienie z pochwy oraz nieprzyjemny lekki ból w trakcie stosunku. Czwartego dnia, czyli przy 4 stosunku, tych dolegliwości nie było. Dodam, że od 31.03.12- 4.04.12 miałam mdłosci, ból podbrzusza i odczuwalam pieczenie przy oddawaniu moczu. Wg wypowiedzi mojego prowadzącego ginekologa sprzed 4 lat, błony dziewiczej już wtedy nie miałam, w dodatku moja pochwa jest bardzo wąska, więc ginekolog zawsze wykonuje USG dopochwowe, gdyż badanie mnie 2-3 palcami sprawiało by mi ból. Dodam, że nie stosowaliśmy z partnerem dodatkowych zabezpieczeń podczas stosunku i posiadam tyłozgięcie macicy.

1. Co było powodem krwawienia po i bólu podczas stosunku? Czy to nomalne przy pierwszych stosunkach, mimo że już wtedy nie miałam błony dziewiczej? Czy moze jest to uzależnione od mojej wąskiej pochwy?
2. Co oznaczają mdłosci, ból podbrzusza i pieczenie przy oddawaniu moczu w dniach stosunku i tuż po nich - możliwa ciąża/infekcja czy jeszcze inny powód?
Z góry dziekuję za udzielenie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytania. Opisane objawy mogą mieć bowiem bardzo różne przyczyny. Ból podczas stosunku może wynikać z niedostatecznego nawilżenia, uwarunkowań anatomicznych, stanów zapalnych czy też przyczyn psychicznych, które mogą być związane z rozpoczęciem współżycia. Krwawienie mogło być wynikiem uszkodzeń mechanicznych, ale może być również związane z infekcjami czy nadżerką.
Pozostałe objawy nie wydają się być oznakami ciąży. By to jednak w pełni potwierdzić może Pani wykonać test ciążowy lub skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Pieczenie podczas oddawania moczu to najczęściej objaw zapalenia dróg moczowych.

Odnośnik do komentarza

Witam. Miesiąc temu odbyłam pierwszy stosunek z partnerem. Uprawialiśmy seks przez tydzień dzień po dniu. Po pierwszym stosunku krwawiłam, nie niepokoiło mnie to, natomiast po kolejnych też się zdarzało że krwawiłam, nie mocno, ale jednak. I zawsze na początku stosunku mnie bolało. Teraz byłam u ginekologa i powiedział że mam nadżerke, zrobił badanie i kazał czekać natomiast normalnie przepisał tabletki anty. Czy mogę uprawiać seks pomimo tych objawow?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...