Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe infekcje moczu u dziecka


Gość my...l2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 8-miesiecznego synka, dostał już po raz czwarty infekcje moczu 10,4 wcześniej miał nawet 10,6 ale to było trzy miesiące temu i wciąż powraca był leczony furalginem i antybiotykiem który trwał tydzień czasu ale nic nie pomaga. Byłam już u nefrologa i kazał znowu podawać furalgin ale syn już nie chce go przyjmować i pewnie i tak furalgin nie wyleczy infekcji. Proszę pomóżcie mi bo już jestem bezradna :(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród przyczyn częstych infekcji układu moczowego u dzieci są wady układu moczowego. Każde potwierdzone zakażenie układu moczowego u dzieci wymaga zatem diagnostyki w kierunku wykluczenia wad układu moczowego i zaburzeń czynności dróg moczowych. U każdego dziecka należy wykonać USG jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem nerek, moczowodów i pęcherza moczowego oraz zebrać dokładny wywiad. U większości dzieci z zakażeniami są wskazania do wykonania cystouretrografii mikcyjnej, rentgenowskiego badania obrazowego dolnych dróg moczowych, aby wykluczyć lub rozpoznać odpływ pęcherzowo-moczowodowy. Warto wykonać także badania funkcji nerek i badania urodynamiczne.
Nawracające zakażenia układu moczowego zwiększają ryzyko postępującego uszkodzenia miąższu nerek. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą nefrologii dziecięcej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...