Skocz do zawartości
Forum

Swędząca wysypka na wewnętrznej stronie ud


Rekomendowane odpowiedzi

od wczoraj na wewnetrznej stronie ud pojawila sie u mnie wysypka. czerwone kropeczki na powierzchni o wielkosci dloni po jednej i drugiej stronie. na poczatku jej nie odczuwalam lecz od rana strasznie mnie swedzi ... nie jestem na nic uczulona i nie mam pojecia co mogla ta wysypke spowodowac...prosze o pomoc i rade!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Wysypka w tej okolicy może mieć różne podłoże. Najczęściej może być to uczulenie (np. na nowy proszek do prania, płyn, żel do mycia, lub mydło), ale także przy obecnym skoku temperatur - potówki czyli zmiany skórne związane z przegrzaniem.

W takiej sytuacji najlepiej umożliwić skórze dostęp powietrza (unikać ciasno przylegających, sztucznych materiałów), można posmarować skórę żelem Fenistil (zmniejsza objawy uczulenia), myć skórę wodą z łagodnym mydłem (najlepiej dla alergików).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wizyta u dermatologa dopiero w środę... a dziś rano zauważyłam że z mojej "wysypki" leci coś mokrego.. przeraziłam się bo przypomniałam sobie o sytuacji która wydarzyła się parę lat temu. zrobiłam sobie kiedyś nad morzem tatuaż z czarnej henny. miejsce po tatuażu wyglądało jak ktoś by oblał je kwasem... ciapało się z miesiąc i pozostała biała blizna, smarowałam to wtedy tribioticiem ale nic nie pomagał. czy to możliwe ze to będzie wyglądało tak samo? bo na palcach u stóp tez mam takie krostki wiec stwierdziłam ze to może od przymierzania spodni w sklepie. proszę o rade! czy miał ktoś kiedyś taka przygodę z czarna henna?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...