Skocz do zawartości
Forum

Drgawki, napinanie się noworodka a dziecięce porażenie nerwowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , pomzcie:
A więc tak. moja przyjaciółka urodziła dziecko, jej pierwsze. Podczas porodu wynikły pewne komplikację ale wszystko skończyło się dobrze. Dziecko dostało 10 w sklai Apgara. Po porodzie miało drgawki ( ale podobno tak może być) które miały ustąpić, ale nie ustąpiły... i tu jest problem, przyjaciółka jest na skraju załamania a ja nie wiem jak ją pocieszyć. Uważam że hasło : Nie martw się jest tutaj nie na miejscu więc nie bardzo wiem co robić. Sama dzieci nie ma więc w tych tematach jestem zielona. Jak ją pocieszyć ,bo teraz to najmniejszy grymas jest już oznaką choroby albo czegoś złego. Te drgawki występują kiedy dziecko płacze albo się denerwuje. Do tego doszło takie napinanie się. Dziecko po za tym często zasypia z otwrtymi ustami. nie wiem czy to ważna ale bardzo isę obawiam o małego jak i o przyjaciółkę. W internecie wyczytała że to może być objaw dzięcięcego porażenia. Może to być ?

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka1803

Po pierwsze niech przyjaciółka nie dokształca się w internecie bo w ten sposób to połowę chorób dziecku dopisze:) tylko jeśli ją coś niepokoi to niech skontaktuje się z doświadczoną położną lub z lekarzem poprostu tym bardziej że to jej pierwsze dziecko. Po drugie może go boli brzuszek ma kolke i dlatego tak się napina a te drgawki są kiedy płacze? może dziecko się zanosi przy płaczu?zresztą mój synek też miał takie drgawki kiedy spał i wtedy mu się coś śniło i dlatego i też spał czasami z otwartą buzią.

Odnośnik do komentarza

NIE LEKCEWAŻYĆ DRGAWEK !
Mój syn od pierwszej doby dostawał drgawek , trwających od 5 do 20 sekund. Położne i lekarze zbywali mnie i żonę, mówili, ze to normalne. Nagrałem ataki na telefon i odwiedziliśmy neurologa dziecięcego. Syn został przyjęty do szpitala , drugiej doby od podawania lumianlu ataki ustąpiły .
rada : atak nagrać kamerą / telefonem i pokazać dobremu , doświadczonemu neurologowi.
NIE NALEŻY LEKCEWAŻYĆ . Nie dajcie się zbyć położnej / pediatrze.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Proszę się zastanowić czy nie jest to czasem NOP czyli niepożądany odczyn poszczepienny.
W szepionce EUWAX , która jest na WZWB podawana w szpitalu znajduje się rtęć i aluminium, które uszkadzają układ nerwowy. Jednym z NOP -ów jest padaczka występująca u dzieci, nawet w późniejszym wieku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...