Skocz do zawartości
Forum

Nadwrażliwość na plombę


Gość Żółta syrenka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żółta syrenka

Mam problem, zresztą jak każdy tutaj. 2 miesiące temu miałam złożoną plombę do zęba to była górna czwórka. niby nie duża dziurka, ale gdy tylko dentystka zainstalowała mi plombe ząb zaczął boleć. Od razu jej o tym powiedziałam ale stwierdziła że to może dlatego ze żab jest świeżo zrobiony, żebym poczekała. Czekałam tydzień nic się nie zmieniło. Plomba w końcu wypadła i ból o dziwo przeszedł. Dentystka założyła kolejna plombę i sytuacja się powtórzyła, znowu ból znowu ucisk. Już nie wiem co robić. dentystka znowu wyjela mi tę plombę i ból przeszedł, założyła kojną znowu ból i tak w kółko. Czy to może być jakaś alergia na plombę? Albo nadwrażliwość na nią ?

Odnośnik do komentarza
Gość magdal82

można mieć alergie na plomby. Niestety nowoczesne plomby coraz częściej powodują nadwrażliwość i ból przy nagryzaniu. Jeżeli po 2-3 tygodniach od nałożenia plomby ząb nadal boli, dentysta musi wyjąć ci tą plombę i dać mechaniczny podkład i dopiero potem plombę. Dzięki temu nie będzie bezpośredniego styku między zębem a plombą i ząb przestanie boleć.

Odnośnik do komentarza

Równiez mam problem taki jak autorka tematu,
Przy usuwaniu kamienia nazebnego okazało sie ze mam dolną "szostke"(ze stara plomba) do zrobienia.
Po wymianie na kompozytową plombe - we wrześniu, boli mnie zab przy zagryzaniu,
nie reaguje na ciepło/zimno jedynie pobolewa przy zagryzaniu, dość silne ukłucie.
Po wizycie po 1,5 miesiaca u stomatolog, podszlifowała, zrobiła zdjecie rtg i uznała ze to wina mojej "osemki", wiec została usunieta pod konie listopada, mijaja prawie 2m-ce i nadal to samo.
Moje pytanie jest co teraz zrobić?
Przypomina mi sie ze jak byłem mały to miałem podobny problem i wtedy stomatolog zastosowała jakiś podkład...
Czyzby konieczne było zastosowanie podkładu z fluorem? Czy wszystkie te podkłady zawieraja fluor, czytam na internecie ze nie jest zbyt zdrowy i ma skutki uboczne.
Czy ten mechaniczny podkład też zawiera fluor? nie chodzi chyba o amalgamat?
Czy iść do innego dentysty i ponownie zrobić plombę kompozytową?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...