Skocz do zawartości
Forum

Depresja po ciąży i problemy z alkoholem


Gość aa...31

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam trudną sytułacje tak sie zaczeło jak zaszłam w ciąże zostałam od początku sama z tym wszystkim od początku słyszałam rózne wypowiedzi na swój temat z rodzicami też nie mam dobrego kontaktu ponieważ dla nich się liczy tylko alkochol od duszego czasu dusze to wszystko w sobie czuje ze popodam w depresje chodze płacze bez powodu myślałam ze jak się wyprowadze od rodziczów ze bedzie lepiej a tak nie było nie zapszecze było troche lepiej a wruciłam do domu bo popadałam w chorobe w domu jest cieszko bo walcze z piciem alkocholu zawsze krzycza ze musza mnie odać na leczenie i ze zabiorą mi dziecko synkowi nic nie zabraknie i przy nim staram aię swoje emocje zachamować jestem dobrąm matką. czy to może być depresja prosze o pomoc'

Odnośnik do komentarza

To, że krzyczą, że zabiorą Ci dziecko i oddadzą Cię na leczenie może być prawdą i choć brzmi strasznie ale zastanów się czy nie powinnaś tak zrobić. Chcesz być alkoholiczką i żeby Twoje dziecko dorastało patrząc jak jego matka pije i krzywdzi i jego i siebie? Dlaczego chcesz mu to zrobić? Przecież to nie jego wina, on nie jest winny Twoim problemom, nie każ go za nie. Musisz na spokojnie porozmawiac z rodzicami, aby na Ciebie nie krzyczeli i spróbowali Cię wspierac kiedy będziesz walczyła o swoje zdrowie. Musisz iść do psychologa, przede wszystkim zacznij leczyć swoją depresję, która podejrzewasz u siebie, mozliwe, że przeciąga Ci się depresja po porodzie, do tego doszedł alkoholizm, który może być skutkiem depresji. Porozmawiaj z psychologiem i albo on zaproponuje Ci formę terapii albo skeiruje do psychiatry. U psychiatry będziesz walczyła z depresją i alkoholizmem. Kiedy uda Ci się wygrac tę walkę zobaczysz, że warto był - dla swojego dziecka, dla siebie, dla Waszej przyszłości. Jeśli jednak spotkania z psychiatrą nie beda pomagały zastanów się nad leczeniem odwykowym. Masz wybór: albo zostawisz dziecko na jakis czas rodzicom, wyleczysz się i wrócisz jako szczęsliwa mama do niego, albo popadniesz w tak silny alkoholizm, że faktycznie zostaną Ci odebrane prawa rodzicielskie? Po co to ryzykowac? Jak najszybciej zgłoś się do psychologa, on Cię pokieruje co dalej. Pamietaj, że Twoje dziecko ma tylko Ciebie, jesteś dla niego najwazniejsza, nie zawiedź go i zadbaj o swoje zdrowie!!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Może powinnaś się znowu wyprowadzić, bo jesli ty masz problem z alkoholem i Twoi rodzice też go mają to będzie ci ciężko z tym walczyć. Bo cąły czas będziesz miała pokusem i stres. Najlepiej zrobisz jak się wyprowadzisz i podejmiesz leczenie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...