Skocz do zawartości
Forum

Powiększone sutki u nastolatka


Gość Jerozolima

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerozolima

Mój 10 letni syn ma powiększone sutki. Ostatnio zauważyłam to gdy się przy mnie ściągnął koszulkę. Trochę się niepokoję tym. Sutki mają tak na oko okło 3cm średnicy. Czym to może być spowodowane? Dojrzewaniem? Może jakimiś zaburzenia hormonalnymi?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Powinien zbadać to lekarz pediatra. A jak z wagą Twojego syna??
Przy nadwadze u dzieci może występować przejściowa lipomastia(nadmierna ilość taknki tłuszczowej wokół sutków).
Jeżeli dojdzie do powiększenia całego gruczołu piersiowego wówczas mówimy o ginekomastii. Wyróżniamy ginekomastię przejściową-jest to proces fizjologiczny, towarzyszący procesowi dojrzewania, zanika najczęściej po kilku miesiącach, czasem może się ona utrwalić. Drugi rodzaj to ginekomastia patologiczna, której przyczyna powinna zostać wyjaśniona u lekarza. Może być wiele przyczyn-nie tylko hormonalne.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam prawie 17 lat jestem chłopakiem. Od ok. 4 lat utrzymują mi się powiększone sutki. Jestem szczupłą osobą więc to nie jest spowodowane nadwagą. Piersi pod wpływem nacisku mnie nie bolą, ale się skurczają na jakiś czas (ok. 1min), również pod wpływem chłodu się zmniejszają. Pod sutkami są wyczuwalne jakieś grudki (nie są twarde). Sutki są sterczące i nabrzmiałe. Czytałem, że nie powinno to aż tyle trwać. Bardzo proszę o pomoc jak mogę się pozbyć tego wstydliwego problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...