Skocz do zawartości
Forum

Pajączki na twarzy i pleckach u dziecka


Gość Acha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe dziecko, nie ma jeszcze 2ch latek. Od wakacji zauważyłam u niego maleńkie pajączki na buźce. Dziś ma ich coraz więcej, niby są drobniutkie i prawie niewidoczne, ale są. Moje dziciątko ma jaśniutką cerę i boję się, że w przyszłości będzie płakać z powodu tych pajączków... poza buźką widziałam też maleńkie na dole plecków. Wszyscy mi mówią, że przesadzam, ale martwię się o swoje dziecko, bo jest dla mnie bardzo ważne, tak samo jak jego samopoczucie w przyszłości. Pomocy, co mam z tym zrobić? :-(

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Dziecko pewnie ma cieńsza skórą i dlatego żyłki są bardziej widoczne. Ja np. tak mam i jakos z tym żyję, nie mam szczególnych problemów.

A boisz sie, że będzie płakać bo będzie miało kompleksy? Czy że to będzie boleć?

Odnośnik do komentarza

ale to nie są widoczne żyły tylko "pajączki", poszerzone naczynia włosowate czyli tzw "popękane naczynka". Ja też mam z tym problem od maja, zaczęło się od nóg, a potem ramiona i twarz... co prawda są drobniutkie i prawie niewidoczne, ale wiem, że zaniedbywanie takich rzeczy prowadzi do poważnych problemów nie tylko zdrowotnych, ale też estetycznych. Szczególnie nastolatki/nastolatkowie zaczynają zwracać u siebie uwagę na takie mankamenty, a naprawdę mam śliczne dziecko i chciałabym jakoś o nie zadbać, żeby potem nie miało trądzika różowatego lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja zauważam zmany, ale na gorsze, bo ma tego coraz więcej :-( pójdę do lekarza, to oleją problem ,tak samo jak ja poszłam ze swoimi naczynkami, są drobne więc nawet dokładnie się nie przyjrzała pani doktor i tylko powiedziała, żebym przyszła jak mi się zaczną robić wylewy podskórne :-(

Odnośnik do komentarza

nieeee to bez sensu nie ma co czekac az sie zrobia wylewy, ja bym poszla z dzieckiem do dermatologa i powiedziala ze chce to leczyc i koniec nie moze Cie olac bo faktycznie jak Ty masz problemy to dziecko tez moze meic takie sklonnosci a jak juz to zauwazylas i widzisz ze jest gorzej to potem moze byc jeszcze gorzej, zdecydowanie powinnas działać!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...