Skocz do zawartości
Forum

Nadżerka a ciąża


Gość gosiaka12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Trzy lata temu miałma laserem dosłowinie ściętą nadżerkę, po której dostałam krwotoku i miałma wypalne popękane naczynka. Moje pytanie jest takie czy po takim czymś mogę mieć problemy z zajściem w ciąże? Dodam że nie rodziłam

Odnośnik do komentarza

Witam Gosiaka,

Zdania ekspertów na ten temat są podzielone. Niektórzy uważają nieródek powinno się stosować koagulację chemiczną.
Jedno jest pewne przed zajściem w ciąże, nadżerka powinna być wyleczona.
Są różne metody-nadżerka była zbyt duża i nie mogła być leczona zachowawczo. Myślę, że lekarz Panią prowadzący wybrał najsłuszniejszą metodę.
Powikłania mogą wystąpić jeżeli doktor użyje się za dużego natężenia, wówczas może dojść do zbliznowacenia szyjki. Co wiąże się z bolesnymi miesiączkami oraz trudnościami w rozwieraniu szyjki podczas porodu.(czasem konieczne jest cięcie cesarskie)
Myślę, że nie powinno być problemów z zajściem w ciąże.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaaaaaaa

witam, ja miała dość sporą nadżerkę od dawna , ale usunęłam ja dopiero po dwóch porodach, zabieg był szybki ale dość bolesny.Teraz leczę się betadine i invagiem. Po jakiś 3 tygodniach od zabiegu rana powinna sie zagoić. W czasie ciąży lekarz zdecydował że nie będziemy nadżerki ruszac i nie miała ona wpływu ani na ciąże ani na poród.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...