Skocz do zawartości
Forum

Zajście w ciążę przy cienkim endometrium


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Jestem po po dwóch nieudanych ciążach (poronienie i ciąża pozamaciczna). mam 31 lat. pomimo stwierdzonej owulacji mój okres jest bardzo wątły. Zawsze miałam cienkie endometrium (ginekolog niejednokrotnie badając mnie na dzień lub dwa przed miesiączka twierdził że okres nie wystąpi w najbliższych dniach), ale po ostatniej nieudanej ciąży (kwiecień 2011r.) grubość śluzówki macicy jest po prostu beznadziejna, jak w pierwszej fazie cyklu, co za tym idzie krwawienie miesieczne wręcz symboliczne - nazwałabym je raczej plamieniem, gdzie wcześniej przynajmniej pierwszy dzień przypominał normalny okres. spotkałam sie z opinia, ze taka grubośc endometrium świadczy o braku owulacji, u mnie natomiast owulacja jest potwierdzona. co powinnam zrobić?
Anna O.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie powinnaś wykonać badania hormonalne. Rozrost endometrium możliwy jest bowiem dzięki wielu hormonom ( FSH, LH, progesteron, estrogeny). Być może ich nieprawidłowe wartości uniemożliwiają rozrost błony śluzowej.
Ponadto pamiętaj, że pierwszym krokiem do poprawy endometrium jest przeanalizowanie Pani diety. Jeżeli odżywia się Pani nieregularnie, w jadłospisie pojawiają się często te same produkty - jadłospis nie jest urozmaicony to jest ogromna szansa że Pani organizm jest niedożywiony. Co wcale nie wyklucza jednoczesnej nadwagi czy otyłości!
Druga kwestia to w świeżo opublikowanym artykule (Fertility And Sterility 2010 Apr; Vol. 93 (6), pp. 1851-8.), pozytywny wpływ na przyrost grubości endometrium zaobserwowano po podawaniu witaminy E oraz L-argininy (aminokwas - suplement diety, niedozwolony w ciąży!). Są to nowe doniesienia dlatego bardzo proszę nie stosować ich na własną rękę, tylko skonsultować z lekarzem prowadzącym!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...