Skocz do zawartości
Forum

Hashimoto i Gravesa Basedova, kołatania serca


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂

Ponad 10 lat temu (miałam wtedy ok 18 lat) miałam takie problemy jak kołatania serca, bóle żołądka, problemy ze spaniem, drżenia ciała, zdarzyło mi się omdleć. Podstawowe badania wyszły ok, echo serca, holter też w porządku. 

Zrobiłam badania krwi jeżeli chodzi o tarczycę i USG tarczycy, poszłam do endokrynologa NFZ. Mimo że wyniki mieściły się w normie to został mi przepisany letrox - według lekarza na mój wiek było widać że coś się dzieje, dodatkowo USG wykazało Hashimoto.

Zaczęłam brać lek, objawy się uspokoiły, wracały rzadko. Po kilku latach zaczęłam być zmęczona, osłabiona poszłam do internisty który pierwszy raz zlecił poziom ferrytyny i w związku z tym, że poziom był niski został mi przepisany sorbifer. Gdy zaczęłam stosować żelazo zrobiła się u mnie nadczynność tarczycy... Przez 4 lata brałam thyrozol, w między czasie pojawiły się kołatania serca w związku z czym zrobiłam ft4, ft3, TSH, przeciwciała i poszłam prywatnie do endokrynologa. Na USG wyszły guzki ale do obserwacji. 

Endokrynolog stwierdził że badania są w normie, tylko przeciwciała wskazały na Hashimoto i choroba gravesa Basedova. Powiedział też że za długo stosowałam thyrozol i że na początku letrox niepotrzebnie był przepisany ponieważ te objawy które miałam na samym początku w ogóle nie były od tarczycy...

Od jakiegoś czasu wypadają mi włosy, kołatania serca nawracają ale ponownie echo serca i holter w porządku. Na holterze wyszły skórcze nadkomorowe ale one są w normie. 

Przyjmuje żelazo zgodnie z zaleceniami hematologa, witaminę D w ciemno bo lekarze nie każą robić badania na poziom, magnez. Od sierpnia mam leki na tarczycę odstawione i ft3 ft4 i TSH mieszczą się w normie. 

Czy ktoś z Was ma Hashimoto i Gravesa Basedova i mimo prawidłowego TSH ft3 ft4 ma jakieś dolegliwości? 

Próbuje doszukać się źródła moich problemów. Lekarze wskazują na nerwicę z tym że psychiatra też nie stwierdził jednoznacznie że objawy są od tego.  

Podobno tych chorób się nie leczy.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...