Skocz do zawartości
Forum

Efekty odstawienia leków psychiatrycznych (ssri/ndri/snri)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wiele lat bralam leki antydepresyjne, najdłużej SSRI. Od Stycznia tego roku bralam Bupropion Neuraxpharm 150mg, skuszona pozytywnymi opiniami xe się chudnie, ma się energie, rzuca palenie itd, ubzdurałam sobie ze po SSRI zatrzymywałam wode. Na bupropionie zauwazylam niepożądane zmiany właśnie opuchniecie na całym ciele, przybranie na wadze, zaparcia, ochota na jedzenie. Bralam tej lek 4 miesiace. Odstawilam z dnia na dzien bez konsultacji. Typowych działań odstawienia nie mialam zadnych. Nawet lepiej się czulam, zaczelam ćwiczyć raz w tygodniu (basen, cwiczenia) mam 12h pracę chodząca. Do pracy zabieram 2l butle wody i ja wypijam w międzyczasie jeszcze 500ml napój słodzony w umiarkowanej ilości, kawa... dziś wypilam 2l ponad od 6.00 rano do 15.00, 9 h a ja już czuje się spuchnięta jam balon, nogi obrzekniete, twarz... nie mogę nawet kucnac bo mam wrażenie jakby moja skóra byla za mała. Codziennie suplementuje Wit D i magnez. Jestem po okresie a czuje się spuchnięta jak w fazie lutealnej. Dodatkowo mam problemy z krążeniem, zylaki na jednej nodze. Bylam w Maju na Doppler niby wszystko ok, 3 lata temu operacja zylakow (laser,miniflebektomia, skleroterapia) udało mi się pieknie schudnąć potem znowu SSRI i to NDRI. Nigdzie nie ma informacji czy te leki mieszają w hormonach i co sie dzieje po odstawieniu, wszedzie tylko o antykonepcji (nigdy nie bralam antykonepcji hormonalnej) 2 lata temu mialam covid 19, robilam te badania z krwi na TSH i wszystko niby w normie. Nogi sa ciastowate, opuchniete denerwuje mnie to wpływa na psychike bo mam borderline czuje się utyta i nieatrakcyjna, płakać mi się chce. W pracy teraz cieplo ok 27stopni, staram się pic wode a puchne jak szalona! Do kogo mogę iść z tym? Np jeśli to hormonalne problemy? Mam 31 lat, waze 86kg przy wzroście 178cm i niby mam nadwage (wiekszosc to pewnie woda!) Na skórze jak kucam wyłażą takie zgrubienia jak cellulit i ciągle wrażenie ociężałych nog. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...