Skocz do zawartości
Forum

Alergia,przegroda nosa? Błagam o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od listopada 2023 zacząłem mieć problem z "zatokami" a konkretnie:
Przez pierwsze 2-3 dni ucisk u nasady nosa,trochę nad oczami. Pieczenie (nie łzawienie) oczu.Potem brak tego objawu i przez 12-14 dni brak węchu i smaku. Czasem zatykanie uszu. Po tych 2 tygodniach wszystko samo wraca do normy. Od tamtej pory mam tak co 2 miesiące i zawsze wygląda to tak samo. Żadne inhalacje, irygacje, leki nie pomagają. Nie mam też przy tym raczej żadnego kataru. Czasem uczucie zatkanego nosa ,ale bez kataru.Cytologia nosa niewiele dała i nie wiele wykazała.Od lat mam alergię na roztocza, trawy jednak zaniedbana i nieleczona. Mam też krzywa przegrodę nosa (lewostronna ostroga nosa), TK (robione w trakcie tej przypadłości) wykazało ,że wszystko mam powietrzne i żadnych płynów w zatokach. Jedynie "polipowate zgrubienie błony śluzowej zatok szczękowych prawa do 7 mm lewa do 3mm". Nigdy nie miałem problemów typowych dla przegrody t.j krwawień z nosa, chrapania, cięższego oddychania przez nos. Zazwyczaj przy tej przypadłości lekkie ściekanie po ścianie gardła (LEKKIE). Od miesięcy biorę jovesto jednak przypadłość wraca i wygląda i trwa zawsze tyle samo czasu. Pracuje od 2 lat w budynku w pełni klimatyzowanym gdzie jest dużo kurzu i brak otwieranych okien. Klimatyzacja chłodzi non stop. Laryngolog twierdzi ,że może być to z alergii bądź ze zmiany temperatur w pomieszczeniach (w biurze klima zimno) brak otwieranych okien.itd. płacę złotem proszę o pomoc. Czy to może być z zaniedbanej alergii (czekam na decyzję o odczulaniu) czy też z krzywej dość mocno przegrody nosa? Czy możliwe ,że w wieku 33 lat zaczęła w taki sposób dawać objawy skoro wcześniej żadnych. Proszę ,a raczej błagam o pomoc i wskazówki. 

 

Ps. Widziałem ,że te uciski u nasady nosa (nie chodzi o węch i smak) u kogoś okazało się ,że miał demodex (nuzeniec) na twarzy i w nosie ,a innej osobie na to pomogła szczepionka doustna 3 miesięczna bronhovaxum. Szukam co to może być 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...