Skocz do zawartości
Forum

Torbiel Jajnika i powiększony nieznacznie marker HE4.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 
Moja dziewczyna wczoraj była u ginekologa i miała badanie na którym wykazało, że jest torbiel.
Opis:
Trzon macicy w przeodozgięciu prwaidłowej wielkości i kształtu o wymiarze AP=3.98 CM
Mięśniówka jednorodna
Jama macicy pusta. Endometrium 4.5 mm
Jajnik prawy b.z. W lewym torbiel bezechowa o wym 62x61x51mm
Szyjka macicy i zat. Douglasa bez zmian.
Markery:
Ca-125- 23.80 (0.0-35.00)
HE4- 61.4 ( 0.0-60.5)
Test ROMA 11.8 przed miesiączką. 

Nigdy nie było żadnych objawów bólowych, wymiotów i tym podobych. Jest alergiczką i właśnie ma katar sienny. Bardzo martwi mnie ten wynik he4. W rodzinie były przypadki raka jajnika . W zeszłym roku USG brzucha i wszystko okej, pod koniec roku 2023 rozszerzona morfologia ob,crp, glukoza, tsh(cały panel), cholesterol(cały panel), próby wątrobowe itp.
Wszystko w normie, jedynie w tym momencie jest katar sienny i w trakcie badania jak i przed również był z powodu alergii, dziewczyna pali papierosy. Regularne miesiączki, bolesne(od zawsze) 1 dzień ból ale do wytrzymania i potem przechodzi. 

Czy jest się czym martwić czy tak nieznacznie podwyższony wynik raczej nie świadczy o niczym złym ? za 3 tyg. mamy kontrolną wizyte.
Pozdrawiam i proszę o konkretną odpowiedź, bo jestem strasznie zestresowany i bardzo się boję i martwię. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...