Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nawracający ból kolan


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat. Od pewnego czasu zmagam się z nawracającymi bólami obu kolan. Ból umiejscowiony jest w środku, w okolicach rzepki i na boki od niej (nie jestem w stanie konkretniej opisać tego miejsca, ból jest tak jakby nieregularnie "rozlany"). Ważnym aspektem jest to, że nie towarzyszą mi inne objawy. Nie mam tkliwości na dotyk, obrzęku ani zaczerwienienia. 

Ból zazwyczaj pojawia się po dłuższym staniu i siedzeniu ze zgiętymi kolanami lub po wzmożonej aktywności fizycznej danego dnia (np. kiedy danego dnia więcej pochodzę). Pojawia się najczęściej popołudniami. Najgorzej jest w nocy - ból się nasila i mam problemy z zaśnięciem. Rano już go nie czuje, ale nie wiem czy ustępuje samoistnie, czy jest to sprawka maści przeciwbólowych które stosuje wieczorem. Oprócz tego mam odczucie, jakbym miała sztywne i niestabilne kolana.Czasem w domu zakładam stabilizator, który natychmiastowo przynosi ulgę.

Nie wiem czy jest to ważne, ale chorowałam na chorobę osgood-schlattera kolana lewego, przez co unikałam aktywności fizycznej przez 2 lata.

Czy te objawy są powodem do zmartwień? Powinnam ograniczyć zbędny ruch (np. zajęcia w-f)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...