Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z prawym uchem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Z problemem z prawym uchem zmagam się od czasu w którym pierwszy raz przepłukiwałem uszy w przychodni, było to około 2 lata temu.                                                                             Zdecydowałem się wtedy iść przepchać uszy, gdyż miałem bardzo zatkane a nigdy uszu nie przepłukiwałem. Ulga była spora bo nawet płynąca woda z kranu była dla mnie za głośna. Lekarz kazał co dwa dni psikać uszy akustone i potem solą fizjologiczną. Po wizycie myślałem, że wszystko będzie w porządku, lecz po pół roku zatkało mi się prawe ucho (i tu zaczyna się ten problem).  Zostałem znów skierowany na przepłukanie oboje uszu. Lewe było całkowicie czyste lecz z prawego wypłynęła woskowina. Od tej wizyty przestałem płukać uszy co dwa dni bo myślałem, że problem jest tu powiązany i płukałem co około półtora tygodnia. Myślałem, że wszystko będzie okej lecz znów za pół roku zatkało mi się to samo prawe ucho, lewe było znów w porządku. Poszedłem znów na przepłukanie, lecz tym razem samego prawego ucha. Po  trzeciej wizycie zdecydowałem, że przestane psikać akustone i myłem uszy wodą letnią i mydłem pod prysznicem. Po około  miesiącu od trzeciej wizyty znów miałem problemy z uszami, podczas choroby przy przełykaniu śliny miałem uczucie tak jakby mi strzelało w uszach, lecz po półtora tygodnia to przeszło. Dodam, że jestem już bardzo przybity i przewrażliwiony tym prawym uchem, gdyż jest to dołujące i czuję dyskomfort. Po około miesiącu od tej choroby  czuję znów dyskomfort w prawym ucho, lecz nie jest on taki jak wcześniej, gdy wiedziałem, że mam w nim czop woskowy. Teraz jest to uczucie przepełnionego ucha ale tak jakby lżej niż jakby był tam takowy czop woskowy. Teraz przy ziewaniu słyszę piski w obu uszach i tak jakby diabełki mi strzelały w uszach. Ucho prawe teraz czasem lekko pobolewa ale tylko lekko.                             

I tu moje pytanie, czemu akurat to prawe ucho taką ma skłonność do zapychania?

Podczas wizyty na basenie i wynurzaniu z wody, lewe ucho odtyka się od razu a prawe potrzebuję więcej czasu.  Sam postawiłem diagnozę, że może to ucho prawe jest już porozciągane w środku od tego mojego dłubania tam palcami ,lecz nie wiem czy to  diagnoza ma sens, gdyż żaden z laryngologów u których byłem tego mi nie powiedział a chyba by to zauważyli.  

Już nwm co mam robić , macie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, ka-wa napisał:

Pewnie miałeś zapalenie ucha w dzieciństwie i dlatego upośledzone jest wydzielanie woskowiny.

Pamiętam właśnie jak w dzieciństwie często miałem zapalenie ucha i to jak dobrze kojarzę właśnie prawego. Tylko czemu akurat nadmiar woskowiny w prawym ucho pojawił się po pierwszym przepłukaniu? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...