Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Brak siły w barku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat założyłem na forum z uwagi na fakt niemożności przezwyciężenia problemu, który u mnie powstał. Zaczynajac od początku, jestem młoda osoba (21 lat) aktywnie uprawiająca sport, w szczególności podnoszenie ciężarów. Od dłuższego czasu zauważyłem u siebie znaczny spadek siły barku, który równocześnie wiąże się z poważnym spadkiem mobilności barku. Dodam, ze nie odczuwam większych dolegliwości bólowych, tak naprawdę odczuwam jedynie lekki ból, podczas treningu. Trening u, którego nie jestem w stanie już prowadzić, ponieważ jedno ramie działa bez zarzutu, zaś drugie ma problem z podniesieniem butelki wody. Na badanie usg mam możliwość udania się dopiero za tydzień, wobec czego byłbym rad, jeśli znalazłbym tutaj wskazówki dotyczące tego, co to może być. Dodam, ze mam lekka skoliozę, co objawia się tym, ze jeden bark mam niżej, a drugi wyżej, jednakże nigdy w niczym to nie przeszkadzało. Problem pojawił się natomiast po treningu, w którym ćwiczyłem martwy ciąg.

Dziekuje najmocniej temu, który okaże chęć pomocy

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, filip_talaga15 napisał:

Bardziej ciekawi mnie co to konkretnie jest i w jaki sposób można temu zaradzić.

O to pytaj ortopedę, jak coś zobaczy w badaniu obrazowym, to powie. 

Wszystko zaczyna się od pierwszego razu, lekarz też nie wie jak będzie reagował Twój organizm na dany wysiłek. 

Zaradzić możesz doraźnie, zabiegami, lekami, ale problem będzie powracał, jak dalej będziesz przeciążał bark. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...